Proovisaali kogunes suvelavastuse “Kolm musketäri” trupp

Ugala kauaoodatud suvelavastuse “Kolm musketäri” proovid jõudsid esimese lugemiseni. Tanel Jonase lavastus esietendub 17. juunil Õisu mõisa pargis Viljandimaal. Lavastus põhineb Alexandre Dumas’ tuntud romaanil. Värske dramatiseeringu on teinud Tanel Jonas, Liis Aedmaa ja Laura Kalle.

 

Dumas’ maailmakuulsal romaanil põhineva igahalja seikluse “Kolm musketäri” tegevus leiab aset Prantsusmaal. Noor gaskooni aadlik d’Artagnan lahkub isakodust ja suundub Pariisi, et astuda härra de Treville’i musketäride kompaniisse. Kiiresti sõbruneb ta kolme silmapaistva musketäri Athose, Porthose ja Aramisega, kuid sama kiiresti leiab ka vaenlasi kardinal Richelieu’ lähikondsete hulgast ning õige pea tuleb noorel ja tulisel gaskoonlasel sukelduda kõige ohtlikumatesse seiklustesse, et pälvida oma südamedaami armastus ning päästa kuninganna Anna au ja Prantsusmaa hea nimi. Olles kõigest etturid kuningas Louis XIII, kardinal Richelieu ja Buckinghami hertsogi vahelises malemängus, õnnestub musketäridel ja d’Artagnanil jääda truuks oma deviisile – üks kõigi ja kõik ühe eest.

 

Osades on Jass Kalev Mäe, Martin Mill, Oskar Punga, Alden Kirss, Andres Tabun, Rait Õunapuu, Vallo Kirs, Klaudia Tiitsmaa, Marika Palm, Jaana Kena, Janek Vadi, Silver Kaljula, Karl Kena, Karl Jakob Bartels ja Andri Suga (TÜVKA) ning Merle Liinsoo

 

Etendusi mängitake juunis ja augustis. Lavastuse kohta rohkem infot.