“Meistrite liiga” valiti 2018. aasta kuue parima näidendi hulka

Urmas Lennuki “Meistrite liiga” valiti 2018. aasta kuue parima näidendi hulka! Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade žürii avalikustas möödunud aasta eredaimaid kirjandusteosed.

 

Näitekirjanduse kategoorias on nominentide hulgas Urmas Lennuk näidendiga “Meistrite liiga”, mis Tanel Ingi lavastusena novembris Ugala suures saalis publiku ette jõudis, peaosades säramas Ugala väärikaimad näitlejad Peeter Jürgens ja Luule Komissarov.

 

Lavastaja Tanel Ingi: “No nii. “Meistrite liiga” autor on teiste meistritega nomineeritud. Rõõm. Mind viis Lennukiga kokku hea juhus ja inimesed, kes arvasid, et me võiks kokku saada ja miskit teha. Temaga koos mõtteid loopida tulevase näidendi teemal oli põnev. Üks pakkus seda ja teine teist. Aga siis on vaja see ju tekstiks vormida. Ja seda see mees mõistab.

 

Esimese vaatuse esimese versiooni esimene arutelu. Kohtume Väike-Maarjas kohvikus, mis on broneeritud matusteks, lubatakse seal olla pool tundi, siis tulevad peied peale … Tundub, et osade tegelaste liinid on umbe jooksnud … tuleb nad elimineerida. Lennuk ütles, et tihti, kui on ummik, siis ta laseb mõnel tegelasel ära surra ja vaatab, mis juhtub. Saabuvad matuselised. Peame õue kolima …

Kohtumine minu juures talus. Tekst valmis, kärbime. Koos kunstnikuga. Arutame lava. Minu aida pööningul. Saame pool tehtud. Öösel hakkab tütar Ellen sündima. Meie sõidame naisega Tartusse sünnitama. Lennuk ja Laagriküll jäävad koos tallu. Nad magavad pühas rahus ja pole aimugi, et hommikul jääb töö tekstiga mõneks ajaks pooleli …

 

Need võiksid olla vabalt Lennuki näidendi stseenid. Ta kirjutab elust ja võtab elust, millest kirjutada. See teebki ta heaks ja eluliseks.

 

Aga et jutt liiga pikaks ei läheks, siis: “Mehed ei lobise!”, nagu ütleb vanameister Tabun. Peame pöialt.”

 

Urmas Lennuki nominatsiooni pälvinud näidendit “Meistrite liiga” saab näha Ugala teatri laval ning kevadel ka mitmes kohas üle Eesti. Vaata, millal ja kus toimuvad etendused.