Lennuk ja Õunapuu avasid kontserdiga Ugala “Meistrite liiga” teemanädala

Auhinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk ja näitleja Imre Õunapuu andsid reedel, 9. novembril tasuta kontserdi Ugala Teatrikohvikus ja avasid sellega Ugala uuslavastuse “Meistrite liiga” teemanädala. Kontsertõhtu juhatas sisse eheda ja eestimaise teemanädala Ugala Teatrikohvikus, kus nädala jooksul kõlab vaid eestimaine muusika ning saab maitsta ehedaid kodumaiseid toite.

 

Teatraalne lauluõhtu kujunes intiimseks ning koduseks, kus kõik Lennuki ja Õunapuu esituses kõlanud lood juhatati sisse meenutustega elust enesest, misläbi avanes publikul harukordne võimalus heita pilk laulukirjutamise köögipoolele. Kontsert avas kaardid, kui erinevalt võivad sündida meloodiad ja laulusõnad – olgu siis inspiratsiooniks öine linn, kus hakkab järjest kustuma valgus kortermajade akendes, pikk ja raske prooviperiood teatris, mille lõpus pannakse kogu läbielatu lauluridadesse või kuidas mõnikord sünnivad “ühe öö liblikad” ehk laulud, mis justkui sünnivad iseenesest ja nii kiiresti, et autoril endalgi on hiljem raske mõista, kust selline lugu sündis ja miks just selliste sõnadega.

 

Kui näitekirjanikuna on Lennuki puhul tegemist ühe Eesti hinnatuima sulesepaga, siis hobimuusikuna on Urmas oma loometee alguses. Varasemalt on ta avalikult kontserdiga üles astunud vaid Rakveres, koduteatri turvaliste seinte vahel. Imre Õunapuu näol on aga tegemist juba kogenud muusikuga, keda publik teab nii ansambli Eneseimetlejate klubi ridadest kui ka rohketest muusikalistest lavastustest Rakvere teatris ning samuti Vanemuise teatri hittmuusikalist “Hüljatud”. Viljandiga on aga Õunapuul endiselt tugev side, sest oma näitlejahariduse sai ta justnimelt siit, Viljandi Kultuuriakadeemiast.

 

Kontserdiks panid mehed oma laulud ühte kappi, sest need räägivad sama keelt, jutustavad lugusid lootustest, ootustest, võitjatest, kaotustest, maast ja ilmast ning igavesest kõiksusest. Seda kõike võimalikult lihtsalt, kergelt ja arusaadavalt nii neile endile kui ka publikule.

 

Teemanädala finaaliks on 17. novembril lavale jõudev Urmas Lennuki uus näidend „Meistrite liiga“, mis on valminud Ugala väärikamaid näitlejaid Luule Komissarovit ja Peeter Jürgensit silmas pidades.

 

Kohvikus kõlab esietenduse nädalal ainult hea Eesti muusika ja samuti üllatab Teatrikohviku pere teemanädala raames meid erimenüüga. Iga päev saavad külastajad järele proovida ehedaid Eesti maitseid, mida me pastaroogade ja sushimaailma pealetungis kipume ära unustama. Menüüst võib nädala jooksul leida nii hapukapsasuppi kui ka sülti keedukartuliga. Ei puudu ka verivorstid, kamakreem ja heeringatort mustal leival. Omal kohal on ka klassikaline mulgipuder ja kohupiimakook. Tutvu igapäevaste eripakkumistega Ugala Teatrikohviku Facebooki lehel.