Laste- ja noortelavastused Ugala teatris

LASTELE

 

Ulrich Hub
KOHTUME KELL 8 NOA LAEVAL UUS!

5+

 

Jõulukuul esietendub lastelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“, mille lavastab Marika Palm. Publik saab osa kolme pingviinist sõbra lumistest seiklustest Antarktikas, kes asuvad suure veeuputuse kartuses teele Noa laeva suunas, kuhu igast loomaliigist mahub pardale ainult kaks. Sõbrad ei taha sellega leppida ja nii nad asuvadki kolmandat laeva smugeldama.

 

Vahva ja tempoka lasteloo jaoks kirjutab laulud räppar Mart Rauba, keda laiem üldsus teab ka nime all MC Lord. Peene huumori ja vaimuka tekstiga lavastus sobib lastele alates 5. eluaastast, ent on samavõrd nauditav ka täiskasvanule.

 

Lavastuse kohta saab rohkem lugeda siit: https://www.ugala.ee/lavastus/kohtume-kell-8-noa-laeval/

 

 


Eric Linklater
TUUL KUU PEALT

6+

 

Keskeltläbi külas elavad õed Dinah ja Dorinda. Nende isa suundub Bombardiasse sõjaretkele ja manitseb tütreid enda äraolekul kenasti käituma. Tüdrukud aga avastavad, et hoopis lihtsam on olla sõnakuulmatu kui viks ja viisakas. Nad saavad isa hoiatusest äraspidist julgustust ja tunnevad, kuidas kihk ulakas olla nende sees järjest kasvab.

 

Tüdrukud söövad oma guvernandi, preili Serendipi meelehärmiks üüratuid toidukoguseid ja lähevad tülli Keskeltläbi küla elanikega. Solvunult hauvad nad metsas elava emand Krõnksu kaasabil külarahvale karmi kättemaksu ja satuvad endalegi ootamatult üha kummalisematesse sekeldustesse nii oma kodukülas kui ka sellest tuhandeid kilomeetreid eemal.

 

Ohtlike sündmuste keerises hakkavad Dinah ja Dorinda mõistma, milline väärtus on tegelikult vabadusel ja mis võib olla vabadusest ilma jäämise hind.

 

Lavastuse kohta saab rohkem lugeda siit: https://www.ugala.ee/lavastus/tuul-kuu-pealt/ 

 

ugala lavastus tuul kuu pealt peaosades laura peterson ja laura kalle

 


 

A. H. Tammsaare / Urmas Lennuk
VAI-VAI VAENE VARGAMÄE
ehk “Tõde ja õigus” lastele

7+

 

Pearu läheb peast ikka täitsa totakaks, kui tema uueks naabriks tuleb Andres koos Krõõdaga. Uute naabrite tulek võtab aga vaese mehe päris võhmale. Andres tahab Vargamäel hirmsal kombel tööd teha. Tema ei saa kohe muidu elada. Kui tema tööd ei tee, siis tema tunneb, et võib kohe haigeks jääda.

 

“Vai-vai vaene Vargamäe” on muusikaline rännak läbi värvide, nalja ja pisarate. Aga mis põhiline – iga laps teab, ka kõige väiksemgi, et meie elupäevadel pole mingit mõtet, kui puudub armastus. Kallistage ja laske end kallistada. Siis ei lähe ilm hukka.

 

Lavastuse kohta saab rohkem lugeda siit: https://www.ugala.ee/lavastus/vai-vai-vaene-vargamae/

 

 


NOORTELE

 

Enda Walsh/Glen Hansard/Markéta Irglová
Muusikal ONCE UUS!

14+

 

John Carney mängufi lmil põhinev muusikal “Once” (“Ükskord”) on isemoodi lugu üksindusest, kirest ja lootustest. Samuti muusika rollist meie elus. Iirlasest hobimuusik, kes on pettunud armastuses ja hüljanud oma unistused, kohtub Dublini tänaval juhuslikult noore tšehhi neiuga. Ühine kirg muusika vastu lähendab neid teineteisele ja sõprusest areneb midagi enamat. Süttivad lootused, muusika saab uue hingamise, kuid puhkev armastuslugu seab nad keeruliste valikute ette.

 

Loo lavaversiooni muudab eriliseks, et näitetrupp toimib ühtlasi ka bändina ja kogu muusika luuakse elavas ettekandes. Muusikali libreto autoriks on tuntud iiri näitekirjanik Enda Walsh, muusika ja laulusõnad on loonud filmis peaosi mänginud Glen Hansard ja Markéta Irglová.

 

Lavastuse kohta saab rohkem lugeda siit: https://www.ugala.ee/lavastus/muusikal-once/

 

ugala muusikal once_peaosades priit võigemast ja laura kalle

 


Heinrich Christensen
MORAAL
Muusikaline noortelavastus

 

Humoorikas sissevaade teismeliste ajusagarate vahele, püüdes aru saada, milline on siis ikkagi see “päris teismeline”? 1 muusik, 2 näitlejat, 30 rolli, poolteist tundi raju andmist, mille lõpus näitlejad on endast kõik andnud ja publikul on tunne, nagu oleks külastanud rock-kontserti.

 

Eesti teatri aastaauhinnad 2017 – Salme Reegi nimelise auhinna laureaat Marika Palm ja noortemuusikal “Moraal”: moraaliküsimuste nüüdisaegne lahtimängimine iroonia ja ürgse jõuga.

 

Lavastuse kohta saab rohkem lugeda siit: https://www.ugala.ee/lavastus/moraal/