Koolinoorte teatripäev 13. märtsil Viljandis

13. märtsil on kõik noored teatrihuvilised oodatud Viljandisse Ugala teatrisse, kus toimub koolinoorte teatripäev. Päeva jooksul on võimalik vaadata kuut eriilmelist ja erinevas vanuses lastele või noortele sobivat lavastust, samuti toimub lai valik põnevaid töötubasid.

 

Koolinoorte teatripäev algab kell 9.00 töötubadega ning kestab õhtul kella 19.30ni. Töötubades tutvustavad oma ala meistrid teatritöö telgitaguseid ja neis on oodatud osalema õpilased 1.–12. klassini. Tutvustatakse valguse, butafooria, raadioteatri, tekstiloome, lavakõne ja näitlejaõppe põhialuseid. Lisaks Ugala teatrile toimuvad etendused ja töötoad TÜ VKA ning Viljandi gümnaasiumi ruumides, samuti Lennukitehases.

 

Kõik etendused ja töötoad on tasuta.

 

Gruppide suurused on väikesed ja vajalik on registreerumine:

  • etendused – Gerda Sülla / tel 521 1690, gerda@ugala.ee
  • töötoad – Eleri Helimets / tel 5695 6442, eleri@ugala.ee

 

Koolinoorte teatripäeva idee sündis Eesti Etendusasutuste Liidus eesmärgiga tutvustada etenduskunstide erinevaid vorme ja seda just noortele. Neljandat aastat toimuv koolinoorte teatripäev rõõmustab iga aasta erineva maakonna lapsi ning sel aastal saavad sellest osa Viljandi linna ja maakonna õpilased.

 

Koolinoorte teatripäeva toetavad Heategevusfond Aitan Lapsi, Viljandi Gümnaasium, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Etendusasutuste Liit.