Austraalia teemanädal teatrikohvikus

Ugala 99. hooajal on teatrikohvik igal esietenduse nädalal tutvustanud viljandlastele uuslavastuste autorite rahvuskööke. Järgmiseks jõuab lavale Austraalia näitekirjaniku Andrew Bovelli hingeminev perekonnalugu “Surmkindlad asjad siin elus”, mis tähendab vaid üht: alanud nädala menüü on pühendatud Austraaliale.

 

Austraalia toitude kujunemisele on mõju avaldanud ühelt poolt looduslikud tingimused, teisalt rahvastiku koosseis: enamik praegusi Austraalia elanikke on inglaste järeltulijad, kes uuel kodumaal pole minetanud Inglismaalt kaasa toodud harjumusi. Austraalias on palju päikest ja vähe vett – mõnikord nii vähe, et kogu taimestik kõrbeb ja karjad hävivad. Suvel on nii kuum, et sooje toite ei tahetagi teha. Pealegi on aastaringi rikkalikult igasuguseid aedvilju, kookospähkleid, ananasse, õuntest rääkimata. Palju valmistatakse pasteete, küpsetisi (enamasti ilma pärmita), jäätist ja magustoite. Külalislahkuse krooniks serveeritakse aga Austraalias pea alati ka meile eestlastele nii armast Pavlova kooki. 

 

Teatrikohviku erimenüüst võibki esietenduse nädalal leida kergeid toorvorste ja frititud sibularõngaid, rosmariiniga kaetud kartuleid, grillitud sealiha Sydney moodi, magustoitude valikust leiab hõrgutisi virsiku-vaarikadesserdist kuni Austraalia koogini (jätame selle koostisained meeldivaks üllatuseks). Ja loomulikult on teatrikohviku selle nädala menüüs aukohale sätitud Austraalia retsepti alusel valminud suussulav Pavlova kook.

 

Kohtumiseni Ugala teatrikohvikus, kohtumiseni Austraalia teemanädalal!

 

Jälgi teatrikohviku päevapakkumisi Teatrikohviku Facebooki lehel või külasta lehte Päevapakkumised.ee .