Algasid proovid lavastusega „Surmkindlad asjad siin elus“

Ugala teatris algasid proovid veebruaris lavale jõudva Andres Noormetsa lavastusega “Surmkindlad asjad siin elus”. Austraalia näitekirjaniku Andrew Bovelli näidend jutustab hingemineva loo neljast täiskasvanud õest-vennast, kes otsivad iseennast ja oma kohta siin elus. Mängivad Vilma Luik, Andres Tabun, Marika Palm, Kadri Lepp, Aarne Soro ja Rait Õunapuu.

 

Bob ja Fran on terve oma elu laste ja perekonna nimel tööd rabanud. Nüüd, kui nende neli last on suured, oleks justkui aeg puhata ja ise elu nautida, kuid ema ja isa rollist pensionile minna ei saa. Nende vanem tütar Pip teeb karjääri haridusvaldkonnas, tal on kaks tütart ja armastav abikaasa, kuid ta ei ole õnnelik. IT-spetsialistist Mark on ootamatult oma pikaaegsest elukaaslasest lahku läinud, kuid vanematel pole aimugi, mispärast. Rahamaailmas töötav Ben kulutab oma järjest kasvavat sissetulekut vanematele kalleid, kuid tarbetuid kingitusi tehes. Kõigi poolt jumaldatud pere pesamuna Rosie on õpingutest aja maha võtnud ning ei ole veel üldse kindel, mida ta oma eluga pihta tahab hakata. Kuidas langetada olulisi otsuseid, kui sinu enda väärtushinnangud ja lootused põrkuvad ühtäkki vanemate ootuste ja lootustega? Kas vanemad võivad oma lapsi liiga palju armastada?

 

Näidendi tõlkisid Liis Aedmaa ja Laura Kalle, kunstnikutöö teeb Andres Noormets ja kostüümid loob Maarja Viiding. Muusika autor on Hans Noormets ning valguskunstnik Villu Konrad. „Surmkindlad asjad siin elus“ esietendub Ugala teatri väikeses saalis 16. veebruaril.