Viljandimaa noored saavad Ugalas tutvuda lavataguse maailmaga

13. märtsil on kõik noored teatrihuvilised oodatud Viljandisse Ugala teatrisse, kus toimub koolinoorte teatripäev. Päeva jooksul on võimalik vaadata kuut eriilmelist ja erinevas vanuses lastele või noortele sobivat lavastust, samuti toimub lai valik põnevaid töötubasid.

 

Koolinoorte teatripäev algab kell 9.00 töötubadega ning kestab õhtul kella 19.30ni. Töötubades tutvustavad oma ala meistrid 12 erinevast Eesti teatrist teatritöö telgitaguseid ja neis on oodatud osalema õpilased 1.–12. klassini. Kaasa saab lüüa näiteks valguse, butafooria, raadioteatri, tekstiloome, lavakõne, lavavõitluse ja näitlejaõppe töötubades. Lisaks Ugala teatrile toimuvad etendused ja töötoad TÜ VKA ning Viljandi gümnaasiumi ruumides, samuti Lennukitehases.

 

Töötubade maraton tipneb kell 17.00 Ugala teatrikohvikus, kus Tallinna Linnateatri direktor Raivo Põldmaa ja Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson annavad avaliku teatrijuhtimise meistriklassi ning kuhu on oodatud kõik huvilised.

 

Oma laste- ja noortelavastustega tulevad Viljandissse Sõltumatu Tantsu Lava, teater Must Kast, teater Vanemuine, Rakvere teater ja Kuressaare Linnateater.

 

Juba neljandat korda toimuva koolinoorte teatripäeva idee sündis Eesti Etendusasutuste Liidus eesmärgiga tutvustada koolinoortele etenduskunstide erinevaid vorme. Igal aastal korraldab teatrikuu alguses toimuvat teatripäeva erinev teater. Sel korral on korraldajaks Ugala ja osaleda saavad Viljandi linna ja maakonna õpilased.

 

Ugala dramaturg Liis Aedmaa: “Tegemist on äärmiselt toreda algatusega, millega enamus Eesti teatreid on rõõmuga kaasa tulnud. Selle päeva jooksul võiks ideaalis tekkida noortel inimestel arusaam sellest, et teater – see ei ole ainult näitlejad. Niimoodi tõeliste teatriproffide juhendamisel lavavõitlust proovida või ise kuuldemängu teha, on kindlasti ülihuvitav kogemus. Samuti on mul hea meel, et kõik kuus lavastust, mis meil sellesse päeva ja Viljandi saalidesse ära mahutada õnnestus, on kvaliteedimärgiga.”

 

Kõik etendused ja töötoad on tasuta, ent vajalik on ette registreerumine.

 

Lähemalt saab lugeda: http://www.ugala.ee/koolinoorte-teatripaev-13-martsil-viljandis/