Viimane etendus 2. novembril: „Toru. Krossides läbi elu“

Laupäeval, 2. novembril kell 13 etendub viimast korda Ott Aardami autorilavastus, tragikomöödia “Toru. Krossides läbi elu”.

 

Loo keskmes on üks motokrossist läbiimbunud Eesti perekond, kelle elu pööratakse peapeale, kui ühel päeval saabub teade, et perelt tahetakse võtta ära nende maad ja metsad ning nende armsale krossirajale ehitada mingi kummaline tervet Euroopat läbiv suur toru. Pereema aga ilma võitluseta sel juhtuda ei lase ning sunnib ka oma kuulsat motoässast poega Eestisse naasma, kuid sellel külaskäigul võivad olla ohtlikud tagajärjed. Kui euroametnike ja vallajuhtidega tüli norida, võib kergesti juhtuda, et perekonna vanad saladused kistakse päevavalgele.

 

Lavastuse kunstnik on Andri Luup, kostüümid on loonud Pille Küngas, muusikalise kujunduse Ivar Põllu Tartu Uuest Teatrist ning valguskujunduse Sander Aleks Paavo. Laval mängivad Terje Pennie, Peeter Jürgens, Tanel Ingi, Tarvo Vridolin, Liisa Aibel (Rakvere teater), Triinu Meriste, Laura Peterson, Luule Komissarov, Rait Õunapuu, Peeter Konovalov, Kiiri Tamm ja Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia).