VIDEO: Ugala uus hooaeg ja maja avamine

Ugala loominguline juht Ott Aardam tutvustab videoklipis nelja uus lavastust, mis sel sügishooajal Ugalas lavale jõuavad.

 

Ugala avab uue hooaja Teater NO99 näitleja-lavastaja Eva Kolditsa lavastusega “Soo”, mis põhineb Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel, ent selles lavastuses pole soo turvaliste laudteedega, mida mööda kõndides võib kailu ja huulheina imetleda, vaid kihisev ja korisev soo, kus soovaimud keedavad määratuis kateldes suppi.

 

Oktoobris esietendub lavastus “Vanaema ja Issand Jumal”, mille toob lavale Sander Pukk ja peaosas näeb Luule Komissarovit.

 

Novembris küsib noor lavastaja Mehis Pihla: kes on tänapäeval meie rahva suur kangelane ja vabaduse sümbol? Eesti kirjanduse suurnimi Eduard Bornhöhe ning tema elu ja looming saab osadeks võetud lavastuses “Tasujad”.

 

Jõulukuul seikleb Ugala laval keeristormi poolt võlumaale lennutatud Dorothy, keda kehastab Adeele Sepp. Tagasi koju jõudmiseks peab tüdruk ette võtma teekonna võlur Ozi juurde. Muusikaline lastelavastus “Võlur Oz” esietendub 8. detsembril.

 

 


 

 

UUS MAJA AVATAKSE MÄRTSIS 2017

 

Ugala renoveerimine on täies hoos. Ehitusjutud toob teieni Ugala teatrijuht Kristiina Alliksaar. Info, mis meile kõigile on mõnusalt positiivne, meeldejääv ja ühte lausesse kokkuvõetav, kõlab niimoodi: “Kõik on graafikus ja maja valmib õigeaegselt”. Ugala renoveeritud teatrimaja avamine toimub märtsis 2017.