Urmas Lennuk ja Imre Õunapuu annavad Ugala Teatrikohvikus tasuta kontserdi

Vahetult enne uuslavastuse “Meistrite liiga” peaproovide algust annab näitekirjanik Urmas Lennuk koos hea sõbra ja kolleegi Imre Õunapuuga kontserdi „Unes või ilmsi“, mis juhatab sisse eheda ja eestimaise teemanädala Ugala Teatrikohvikus. Reedel, 8. novembril kell 21.30 toimuv kontsert on tasuta.

 

Urmas Lennuk on hinnatud näitekirjanik, kelle tööd on viimastel aastatel ka Ugala teatri publikut rõõmustanud. Siiani on mängukavas Urmase kirjutatud ja lavastatud koguperelavastus “Vai-vai vaene Vargamäe” ehk “Tõde ja õigus” lastele. Kolm aastat välja müüdud etendusi nautinud suvelavastusele “Kõrboja perenaine” kirjutas Lennuk teksti mõeldes just Ugala teatri trupile. 17. novembril jõuab lavale Lennuki uus näidend, mis on valminud Ugala väärikamaid näitlejaid Luule Komissarovit ja Peeter Jürgensit silmas pidades.

 

Kuigi näitekirjanikuna on Lennuki puhul tegemist ühe Eesti hinnatuima sulesepaga, siis hobimuusikuna on Urmas oma loometee alguses. Varasemalt on ta avalikult kontserdiga üles astunud vaid Rakveres, koduteatri turvaliste seinte vahel. Lennuki kolleeg ja näitleja Tarmo Tagamets peab aga reedel viljandlaste ette astuvate teatraalidest hobimuusikute tehnilist toorust hoopis vooruseks: “Need mehed ei tule mälupulgaga. Need mehed on lihast ja luust, need mehed on päriselt ja elus – koos kõigi oma ilu ja vigadega. Nagu ütlevad nende perekonnanimedki, siis Lennukile on omane lennata ning Õunapuu sirutub tasa ja vaikselt taevastesse kõrgustesse.”

 

Lennuki ja Õunapuu kontsert juhatab sisse 12.–17. novembrini kestva „Meistrite liiga“ teemanädala, mille raames kõlab Ugala Teatrikohvikus ainult hea Eesti muusika ja kohvikupere üllatab külastajaid erimenüüga. Iga päev saab kohvikus järele proovida ehedaid Eesti maitseid, mida pastaroogade ja sushimaailma pealetungis kiputakse unustama. Menüüst võib nädala jooksul leida nii hapukapsasupi, süldi keedukartuliga, ei puudu ka verivorstid, kamakreem ja heeringatort mustal leival. Omal kohal on ka klassikaline mulgipuder ja kohupiimakook. Täpse menüüga saab tutvuda Teatrikohviku Facebooki lehel.

 

Eesti teemanädala finaaliks on laupäeval, 17. novembril kell 17.00 Ugala teatri suures saalis publiku ette jõudev uuslavastus “Meistrite liiga“.