Ugalat tunnustati Eesti Pimedate Liidu aastapreemiaga

Ugala teater pälvis Eesti Pimedate Liidu tunnustuse „Aasta tegu 2018“, millega tänatakse inimesi, asutusi ja organisatsioone, kes on eelneva aasta jooksul aidanud nägemispuudega inimeste elukvaliteeti parandada. „Kuna nägemispuudega inimesed seisavad oma argielus silmitsi suurte raskustega, täname siiralt neid, kes on meie elu rikastanud,“ ütleb Eesti Pimedate Liidu juhataja Ago Kivilo.

 

Ugala teater ning direktor Kristiina Alliksaar pälvisid tunnustuse selle eest, et teater on pimedatele ja vaegnägijatele alates 2017. aastast andnud võimaluse osa saada kirjeldustõlkega etendustest. Teatri meeskonna valmisolek on olnud alati kõrgel tasemel, et iga erivajadusega külastaja saaks teatrisse tulles positiivse elamuse.

 

„Mul on väga hea meel, et oleme ühiskonnana jõudnud nii kaugele, et ligipääsetavuse teema on üha enam päevakorras. Loodetavasti ei ole kaugel see päev, kui meelepuudega inimestele on nende vajadusi silmas pidades tõlgitud nii teatrietendused, aga ka kontserdid, spordivõistlused ja filmid. Sel teel on veel mitmeid väljakutseid, kuid iga sammuga liigume soovitule lähemale. Ugalal on hea meel olla sel teel üheks eestvedajaks,“ sõnas Alliksaar auhinda vastu võttes.

 

Ugala teater on võtnud endale eesmärgiks pakkuda igal aastal vähemalt kahte etendust kirjeldustõlkega. Selleks on renoveeritud Ugala teatris olemas moodne tehniline lahendus koos kõikide võimalustega. „See on nägemispuudega inimestele väga tähtis, et nad saaks käia teatris nagu teised inimesed. Kirjeldustõlge võimaldab saada etendusest tervikliku elamuse. Meie jaoks on väga meeldiv see, et Ugala teater on võtnud selle oma südameasjaks,“ selgitas Pimedate Liidu juhataja Kivilo.

 

Kristiina Alliksaar tõdes omalt poolt, et teatrijuhina on tal väga suur rõõm, et Ugala kollektiiv on hea meelega tema algatusega kaasa tulnud ja valmis enda poolt kõik tegema, et teatrietendused oleksid edaspidi rohkem ligipääsetavad. „Eesti Pimedate Liidu tunnustus on seetõttu väga oluline meile kõigile siin teatris. Suur tänu märkamast,“ kinnitas ta.

 

Tänavuste tunnustuse „Aasta tegu 2018“ saajate hulgast võib leida lisaks Ugala teatrile Eesti Jalgpalli Liidu, Eesti Meremuuseumi, Adamson-Ericu muuseumi, Pärnumaa Ühistranspordikeskuse, Eesti Puuetega Inimeste Fondi juhataja Eero Kiipli ja noorterühma Puhkus Kuubis.