Ugalas tutvus lavataguse maailmaga tuhat Viljandimaa noort

Täna, 13. märtsil kogunes üle tuhande noore teatrihuvilise Viljandisse Ugala teatrisse, kus toimus neljas koolinoorte teatripäev. Ühe päeva jooksul said lapsed osaleda erinevates töötubades ja vaadata etendusi. Kõik etendused ja töötoad olid tasuta.

 

Oma laste- ja noortelavastustega olid Viljandis Sõltumatu Tantsu Lava, teater Must Kast, teater Vanemuine, Rakvere teater ja Kuressaare Linnateater.

 

Töötubades tutvustasid oma ala meistrid 12 erinevast Eesti teatrist teatritöö telgitaguseid. Kaasa sai lüüa valguse, butafooria, raadioteatri, tekstiloome, lavakõne, lavavõitluse ja näitlejaõppe töötubades.

 

Ugala teatri dramaturg Liis Aedmaa: „On ääretult tore, et Eesti teatritel on tekkinud ilus traditsioon tähistada teatrikuud lisaks teatripäeval toimuvale galale ka koolinoorte teatripäevaga. Ugala teatril võõrustajana on olnud väga töine, aga samas ka mõnusalt positiivseid emotsioone pakkuv päev. Meie maja on olnud tulvil särasilmseid lapsi. Kindlasti tahame tänada kõiki õpetajaid, kes meie algatusega kaasa tulid. Eks tegijate jaoks olegi kõige suurem tunnustus, kui lapsed ka töötoa lõpuks on endiselt sama energilised ja uudishimust tulvil, kui saabudes. Nagu üks väike Olustvere poiss mulle hommikul ütles: „Teatris on nii vahva!““

 

Juba neljandat korda toimunud koolinoorte teatripäeva idee sündis Eesti Etendusasutuste Liidus eesmärgiga tutvustada koolinoortele etenduskunstide erinevaid vorme. Igal aastal korraldab teatrikuu alguses toimuvat teatripäeva erinev teater. Sel korral oli korraldajaks Ugala ja osaleda said Viljandi linna ja maakonna õpilased.

 

Koolinoorte teatripäeva toetasid Heategevusfond Aitan Lapsi, Viljandi Gümnaasium, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Etendusasutuste Liit.

 

Suur galerii päevasündmustest: 

https://www.flickr.com/photos/heigoteder/sets/72157692690925261

 

Meeleolukas “Aktuaalse kaamera” uudislugu (autor Olev Kenk):
https://kultuur.err.ee/689473/viljandimaa-lapsed-tutvusid-teatritegemise-telgitagustega