Ugalas toimus sügishooaja uuslavastuse „Tähtede seis“ esimene lugemine

Täna algasid proovid Ugala 99. hooaja teise uuslavastusega „Tähtede seis“, mille autor on briti näitekirjanik ja stsenarist Nick Payne. 2012. aastal Evening Standard Theatre Awardsil parima näidendi preemia võitnud „Tähtede seisu“ toob lavale Ringo Ramul. Mängivad Kadri Lepp ja Janek Vadi.

 

Tavapäratu armastuslugu lubab vaatajal heita pilgu kahe inimese, Marianne ja Rolandi, elukäigu võimalikele variatsioonidele, kus kõik sõltub valikutest. Elumuutvatest otsustest. Aga kui sageli teame ise otsuseid tehes, et neist sõltub terve meie ülejäänud elu? Milline oleks elu olnud, kui oleksime läinud kohale tollele grillipeole, kuhu meid aastate eest kutsuti?

 

Lavastaja Ringo Ramul tõdeb, et on oma elus palju mänginud “mis siis kui” mõttega. „Mis oleks saanud, kui ma oleksin õppinud ülikoolis mõnda teist eriala? Mis siis, kui ma oleksin ikkagi selle armastuskirja teele pannud? Või kui ma poleks sellest rongist maha jäänud? Kuidas mõjutavad väikesed otsused inimese elukäiku suuremas perspektiivis? Lisaks Marianne ja Rolandi loole on selles lavastuses oluline tegelane ka aeg. Kuidas kasutada ja leppida meile antud ajaga? „Tähtede seis“ pole harjumuspärane armastuslugu, vaid selles on ka eksistentsiaalne mõõde,“ arutleb Ramul.

 

Lavakujunduse loob Annika Lindemann, muusikalise kujunduse Rasmus Puur ning valguskujunduse Mari-Riin Villemsoo.

 

„Tähtede seis“ esietendub 6. oktoobril Ugala teatri väikeses saalis.