Ugalas toimus Kadri Lepa näidendi “Koju” avalik lugemine

16. jaanuaril toimus Ugala teatri kohvikus Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistlusel teise preemia saanud Kadri Lepa näidendi “Koju” esmaettekanne.

 

Näidendit lugesid publikule ette Luule Komissarov, Andres Tabun, Ilo-Ann Saarepera, Ringo Ramul, Tanel Ingi, Martin Mill ja Garmen Tabor. Lugemist juhendab Kadri Lepp.

 

“Kadri Lepa „Koju“ on psühholoogiliselt täpne düsfunktsionaalse perekonna kirjeldus. Sattunud emotsionaalsesse ummikusse, naaseb kolmekümnendates eluaastates naine koju oma vanemate juurde, kus olude sunnil elavad ka naise töötu vend ning vanaema, kes on juba aastaid vaikinud. Näidendi tugevus on elu­lised tegelased ja mahlakas dialoog, mis joonistab välja perekonnasuhted koos oma keerukuse ja kommunikatsiooni­tõketega. Luubi alla võetakse perekonna­liikmete oskamatus rääkida valulistel teemadel, väljaütlematusest tekitatud pinged, õe ja venna võrdlus, nendevaheline kiindumus ning vanemate ootused ja kannatlikkus.”
– Varja Arola, Sirp, 19.11.2021

 

“Koju” on näitleja Kadri Lepa teine näidend. Tema debüütnäidend “Astridi valss” leidis äramärkimist kaks aastat tagasi toimunud näidendivõistlusel. Lisaks on Kadri sulest ilmunud neli lasteraamatut – väikelastele kirjutatud “Lugu hiirest, kellel polnud kelku” ning ühe ettevõtliku ja nutika Mardi-nimelise poisi seiklustest pajatavad “Poiss, kes tahtis põgeneda”, “Tüdruk, kellel oli saladus” ning “Salasõnad”.