Ugalas jõudis proovisaali muusikaline lastelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“

Jõulukuul esietendub Ugala teatris muusikaline lastelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“, mille lavastab Marika Palm. Laval seiklevad keset lumist Antarktikat kolm pingviinist sõpra, kes asuvad suure veeuputuse kartuses teele Noa laeva suunas. Pardale mahub igast loomaliigist ainult kaks, aga sõbrad ei taha sellega leppida ja nii nad asuvadki kolmandat laeva smugeldama.

 

Peene huumori ja vaimuka tekstiga lavastus sobib lastele alates 5. eluaastast, ent on samavõrd nauditav ka täiskasvanule. Vahva ja tempoka lasteloo jaoks kirjutab laulud räppar Mart Rauba, keda laiem üldsus teab ka nime all MC Lord. Näitlejatena teevad lavastuses kaasa Janek Vadi, Ilo-Ann Saarepera, Ringo Ramul ja Kata-Riina Luide.

 

Marika Palm on varasemalt Ugala teatris lavastanud mitmeid laste- ja noortelavastusi – „Printsess Luluu ja härra Kere“, auhinnatud noortemuusikal „Moraal“ (Salme Reegi nimeline teatriauhind) ning kevadel lavale jõudnud seikluslik „Tuul kuu pealt“. Juba kahe kuu pärast jõuab lavale fantaasiarohke pingviiniseiklus, mille alusmaterjaliga esimest korda kohtumist meenutab Marika Palm järgmiselt: „Kui ma seda raamatut esimest korda lugesin, olin loost täiesti haaratud. Mind visati koos kolme väga naljaka pingviiniga Antarktika lumistele väljadele seiklema. Aga siis hakkas vihma sadama ning ma mõistsin, et mulle räägitakse suure veeuputuse ja Noa laeva lugu, AGA pingviinide vaatepunktist. Ma sain kõvasti naerda, natuke nutta ja mis kõige tähtsam: nendega koos mõelda väga olulistele teemadele ning seda kõike humoorikas ja elujaatavas võtmes. On ainult au ja rõõm nii armsat materjali lavalaudadel äratada.“

 

Näidendi autor Ulrich Hub on saksa lastekirjanik, näitleja ja lavastaja, kes on hulgaliselt auhindu võitnud just nimelt lastenäidenditega. Kunstnikuna on lavastuse juures kaasatud Annika Lindemann ning originaalmuusika loovad lavastuse jaoks Kaarel Kuusk ja Judith Parts. Videokujunduse loob lavastusele Katre Sulane ning liikumise seab Anni Zupping.