Ugalas esietendub igihaljas „Tuhkatriinu“ lugu

Neljapäeval, 5. detsembril jõuab Ugala teatri suures saalis publiku ette Ugala uus koguperelavastus „Tuhkatriinu“. Värske ja kaasaegse tõlgenduse igihaljale muinasloole on kirjutanud Silvia Soro ning lavastanud Oleg Titov.

 

Väikeste teatrisõprade rõõmuks rännatakse üheskoos unistusteilma, otsitakse üles muinasjutumaa ja vaadatakse, kas seal elavad endiselt kuningad ja printsid, võlurid ja haldjad ning kas armastus ja headus saavad ikka ahnuse ja kadeduse üle võidu.

 

„Kui tihti on meil tänapäeval aega lugeda lastele ette muinasjutte või jutustada lugusid? Ennemuiste õpetasid vanemad ja vanavanemad just läbi muinasjuttude lastele olulisimaid elutõdesid ja väärtushinnanguid. Muinasjuttude lugemine avab lapse jaoks ukse tema oma fantaasiamaailma. Kahju, kui see uks jääb suletuks, sest nuti- või multikamaailmast ei leia võtit ega mõttelendu käivitavat nuppu,“ sõnab lavastaja Oleg Titov.

 

Muinasjutulise lavastuse kunstnik on Yana Khanikova ning muusikaline kujundaja Peeter Konovalov. Valguskunstnik on Mari-Riin Paavo ja videokunstnik Kärt Petser. Näitlejatena teevad lavastuses kaasa Marika Palm, Miika Pihlak (TÜ VKA), Luule Komissarov, Triinu Meriste, Kiiri Tamm, Peeter Jürgens, Vallo Kirs, Rait Õunapuu ning külalisena Silva Pijon.

 

Koguperelavastus sobib kõigile alates 5. eluaastast.