Ugalas anti üle publikupreemiad

Reede õhtul peale pöörase komöödia “Võrku püütud” etendust anti Ugala suures saalis publiku hämmelduse ja ovatsioonide saatel üle publikupreemiad “Kuldõun”. Etenduse lõppedes, peale publiku tormilist aplausi, saabusid trupile ja publikule üllatusena ja ootamatult lavale Ugala väikesest saalist, kus oli äsja lõppenud “Leskede kadunud maailm” etendus, neli leske, vanatüdruk ja poiss. Läbi mängu ja huumori selgitati välja publikulemmikud ja anti publiku kuuma aplausi saatel üle auhinnad kolmes kategoorias.

 

Publik hääletas Ugala 101. hooaja parimaks meesnäitlejaks Margus Tabori, kes liitus Ugala teatriga eelmisest hooajast ning pälvis publikupreemia auhinna esimest korda. Tabor teenis preemia rollide eest lavastustes “Võrku püütud” ja “Sõprusest. Armastusest. Hullumeelsusest”.

 

Parima naisnäitleja „Kuldõuna“ pälvis samuti esmakordselt Ilo-Ann Saarepera, kes on Ugala trupi liige juba neljandat hooaega. Saarepera teenis publikulemmiku tiitli rollide eest lavastustes “Valged põdrad”, “Kui sa tuled, too mul lilli”, “Võrku püütud” ja “Surnud mees”.

 

Parimaks eelmise hooaja uuslavastuseks valis publik ülekaalukalt teatri loomingulise juhi Tanel Jonase lavastatud „Võrku püütud“. Esikolmikusse mahtusid ka Ringo Ramuli lavastus “Leskede kadunud maailm” ning Liis Aedmaa ja Laura Kalle autorilavastus “Kui sa tuled, too mul lilli”.

 

Laureaatide auhinnad valmistas Külli Allikvee Heimtali loomestuudiost. 

Kuivõrd eelmine hooaeg oli katkendlik ja kevadel etendusi vaadata ei saanud, toimus seekord publikuhääletus ebatraditsiooniliselt alles sügisel. Nii õnnestus enne otsuste langetamist näha ka kevadel esietendunud lavastusi. Publik sai hääletada oma eelmise hooaja lemmikuid kolmes kategoorias ning selleks oli võimalus nii interneti teel kui teatrimajas kohapeal. Hääletada oli võimalik terve oktoobrikuu jooksul ja ankeete saabus eriti praegust aega arvestades ootamatult palju – oma hääle andis pea 800 teatrikülastajat.


Vaata preemiate meeleolukast üleandmisest fotogaleriid (fotod Silver Kaljula).