Ugalas algasid proovid Aardami autorilavastusega „Toru. Krossides läbi elu“

Täna, 4. veebruaril toimus Ugala teatris Ott Aardami traagilise komöödia “Toru. Krossides läbi elu” esimene lugemine. Märtsis suurele lavale jõudev autorilavastus on Aardamile omase sooja huumoriga sissevaade ühe väikese maakoha ellu Eestis aastal 2019. Inimesed, kes tegelikult tahaksid lihtsalt oma elu elada, on sunnitud rinda pistma arendustega, mis kusagilt kõrgemalt nende maale on toodud ja millest nemad ise justkui mingit kasu ei saa.

 

Ugala loomingulise juhi Ott Aardami kirjutatud uus algupärand kõneleb kirest, armastusest, süüst, vassimisest, andeksandmisest ja vaatab, kuidas, kus ja millal need on. Millal need üldse võimalikud on?

 

On üks Eesti perekond, kelle elu on keerelnud suuresti selle ümber, kuidas mootorratastega keerulist ja künklikku rada mööda võimalikult kiiresti sõita. Neil on oma krossirada, päris korralik rada, mille pereisa on oma käte ja traktoriga ehitanud. Pere vanem poegki on sellelt rajalt tuule tiibadesse saanud. Nüüd pesitseb ta Itaalias ja teda kutsutakse Antonioks. Ta tiirutab võidukalt Euroopa kõige kiirematel ringradadel, kuid kodus ei ole Antonio käinud väga-väga kaua ja selleks on tal ka omad mõjuvad põhjused. Ema annab aga endast kõik, et armas ja kuulus poeg koju tuleks, ja nüüd ongi Antonio sunnitud naasma, sest kodus on olukord muutunud kriitiliseks. Nimelt tahetakse pere krossirajale ehitada toru.

 

Ott Aardami autorilavastuse kunstnik on Andri Luup (Theatrum), kostüümid loob Pille Küngas ja muusikalise kujunduse Ivar Põllu, valguskunstnik on Sander Aleks Paavo.

 

Mängivad Terje Pennie, Peeter Jürgens, Tarvo Vridolin, Kata-Riina Luide, Tanel Ingi, Triinu Meriste, Laura Peterson, Rait Õunapuu, Luule Komissarov, Kiiri Tamm, Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia).

 

“Toru. Krossides läbi elu” esietendub Ugala teatri suurel laval 22. märtsil.