Ugala toob Läti teatriga Tartu 2024 programmis lavale suure koostöölavastuse

Homme, 17. märtsil avalikustab Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 suure avapeoga oma põhiprogrammi, mille raames jõuab lavale ka Ugala teatri ja Valmiera Draamateatri (Läti) esmakordne koostöölavastus. Lavastus jõuab publiku ette 2024. aasta sügiseks, et rõõmustada nii Eesti kui Läti kultuurihuvilisi etendustega nii Eesti kui Lätis.

 

Ugala ja Valmiera Draamateatri sõpruse juured viivad 1953. aastasse, mil Valmiera esimest korda Ugalat külastas. Hoidmaks pikaajalist sõprust ja mõlemapoolseks kultuuriarenguks ühendatakse kahe teatrilinna loomejõud ja tuuakse selle auks lavale värske teatritükk. Lavastusprotsessi on kaasatud nii Valmiera Draamateatri kui Ugala teatri näitlejad, mõlema teatri tehnilised meeskonnad ja kunstnikud. Lavastaja on Andres Noormets, näidendi autor Ott Kilusk.

 

Ühistöös valmiva lavastuse keskmes  on kahe eri rahvusest noore armastuslugu, täpsemalt lugu on Eesti ja Läti noorte armastusest, mis sunnib mõlema poole perekonnad üksteisega suhtlema.

 

„Me oleme lätlastega naabrid – jagame ajalugu ja unistusi, aga teame üksteisest vähe. See lavastus tahab olla sild üle piiri, mis meid lahutab. Me vaatame üksteisele lahtiste silmadega otsa ja püüame aru saada, mis meile vastu vaatab – vastu peegeldub,” rääkis lavastaja Andres Noormets.

 

Teatrite ühisprojekt on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Suur koostöölavastus esietendub 2024. aasta sügisel ning kahe riigi teatrisõpradeni jõuab kokku vähemalt 20 etendust nii Eestis kui Lätis.