Ugala teeb esietenduse nädalal kummarduse hipikultuurile

„Hipide revolutsiooni“ esietenduse nädalal hõljub 1970ndate vaim üle kogu Ugala teatrimaja. Teatrikohvikus kõlab sel nädalal läbilõige Eesti 60ndate ja 70ndate parimast biitmuusikast ja loomulikult on aukohale sätitud kogu hipide põlvkonda mõjutanud ansambli The Beatles looming. Kannab ju ka lavastuses „Hipide revolutsioon“ näitlejana kaasategev Ott Aardami tegelaskuju nime Lennon.

 

Ugala teatrigaleriis avatakse „Hipide revolutsiooni“ esietenduse õhtul, 3. veebruaril kell 16.15 kunstnik kiwa ja dokumentalist Terje Toomistu kureeritud fotovalik menukalt näituselt „Nõukogude lillelapsed: 70ndate psühhedeelne underground“. Ugala ja teatriühenduse R.A.A.A.M hipiajastu vaimus valmiva koostöölavastuse saateks koostatud väljapanek 1968–1985 aastatest pärit fotodest kujutab Eestis toimunud hipiliikumist, sellega seotud inimesi ja meeleolu. Näitust esitleti esmakordselt Eesti Rahva Muuseumis 2013. aastal ning seda külastas 12 000 inimest. Seejärel on näitust esitletud muuseumites ja galeriides Rootsis, Kanadas ja Londonis.

 

Fotovaliku väljapaneku üks autoreid Terje Toomistu on teinud ära märkimisväärse töö dokumenteerides Eesti hipiliikumist dokumentaalfilmis „Nõukogude hipid“ . Filmist kujunes 2017. aastal menukaim dokumentaalfilm, mida saatis lisaks kodupubliku menule ka väga soe vastuvõtt erinevatel festivalidel. Toomistu ja kiwa fotovalik Ugala teatrigaleriis lasebki külastajal tunda end justkui nähtamatu dokumentalist, kes satub sõbraliku sissetungijana hipide suletud kommuuni.

 

Foto: Aare ja Julia külastamas Sri Rama Michael Tamme, kes oli paljudele hipidele guruks. 1970ndate keskel. Vladimir Wiedemanni kogust.