Ugala teatris toimus lavastuse “Prints ja kerjus” esimene lugemine

Ugala teatri proovisaalis kogunes esimest korda trupp, et alustada tööd detsembris esietenduva kogupere progressiivse rokkmuusikaliga “Prints ja kerjus”, mille toob lavale Peep Maasik. Lavastuse helilooja on Ardo Ran Varres, koreograaf Rauno Zubko ning kunstnik Karmo Mende. Peaosades mängivad Ringo Ramul ja Alden Kirss.

Lavastuse aluseks on Mark Twaini maailmakuulus romaan „Prints ja kerjus“. Twain olevat kirjutanud selle tagamõttega panna kõrgeima klassi esindaja mahlakalt tundma omal nahal kõiki neid jõhkrusi, mida 16. sajandi Inglismaa aadlikud oma alamatele pakkusid. Hetkel, mil kõneleme järjest enam majanduskriisist, on paslik tuua publikuni lootust ja mõtteviisi “vähem on rohkem”. See idee peegeldub ka lavastuse visuaalias, mille tervikut iseloomustab taaskasutus.

Lavalugu on valatud laulude ja muusika abil progeroki kastmesse, mis oma olemuselt on jõuline, kuid samas meloodiline ja annab võimalusi pulsi muutusteks ning emotsioonide kaasahaaravaks edasiandmiseks.

Lavastus on mõeldud eelkõige lastele ja noortele, kätkedes endas lootust ja julgustades noori suurelt unistama.

“Printsi ja kerjust” mängitakse vaid Ugala teatri suurel laval.
Esietendus 5. detsembril 2023 Ugala teatri suures saalis.

Lavastaja Peep maasik (Temufi)
Kunstnik Karmo Mende
Helilooja Ardo Ran Varres

Laulusõnade autor Donald Tomberg
Koreograaf Rauno Zubko
Valguskujundaja Mari-Riin Paavo
Videokunstnik Margo Siimon
Lavastaja assistent Kaisa-Kadi Pilt (Temufi)
Alusteose tõlkija Valter Rummel
Osades Alden Kirss, Ringo Ramul, Aarne Soro, Tarvo Vridolin, Oskar Punga, Margus Tabor, Ott Kartau (külalisena), Maarja Mõts, Vilma Luik ja Merle Liinsoo

Fotod: Elena Koit