Ugala teatris saab viibida 60 minutit koos Eesti näitlejaga

Ugala 98. hooaega avav minifestival sai täna jätku, kui teatri fuajees avati näitus „Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree“, kus on külastajatel võimalus viibida 60 minutit koos Eesti näitlejaga. Näituse avasõnad ütles Näitlejate Liidu esimees Gert Raudsep.

 

Eesti Näitlejate Liit, kus on tänase seisuga 518 liiget, asutati 3. mail 1917 ja tähistab sel aastal oma 100. sünnipäeva. Kes on need, kes sada aastat pärast liidu loomist selle moodustavad? Millised on need inimesed, kes seda ametit peavad? Kui lähedale me neile tegelikult pääseme? Näituse põhiosa on inspireeritud Gillian Wearingu maailmakuulsast videotööst „60 minutes silence“. Näituse idee ja kuraator Gert Raudsep, näituse kujundaja Maret Kukkur, heliinstallatsioon helilooja Marianna Liik (Eesti Muusika Päevad).

 

Näituse väiksem osa keskendub portreesarjale „Kadunud näitlejad“. Me tahame teada: kuidas loobumine sündis? Milliseid tundeid see otsus tekitas toona ja milliseid mõtteid tekitab praegu? Kas nad igatsevad seda ametit taga? Kas näitleja ametist on võimalik üldse loobuda? Kas „kadumine“ on võimalik? Autorid Erni Kask ja Peeter Rästas loomingulisest ühendusest nu.unioon.

 

Näitust saadab heliinstallatsioon „Helide ja pausidega täidetud muster“. Installatsiooni muusikaline algmaterjal pärineb teatrilava mahavõtmise helidest. Helisid kõlaruumi paigutades tekib helide ja pausidega täidetud muster. Millise maailma võib avastada üksikute helide asetamisega vaikusesse… Millise maailma võib leida üksi olemise ajal… Heliinstallatsiooni helilooja Marianna Liik (Eesti Muusika Päevad).

 

Näitust on võimalik külastada tund aega enne etenduste algust ning see jääb Ugala teatri fuajees avatuks oktoobri lõpuni.

 

Näitus valmis Eesti Näitlejate Liidu, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, Eesti Heliloojate Liidu, EV Kultuuriministeeriumi, Eesti Kultuurkapitali, ERRi ja nu.uniooni koostööna.