Ugala teatris jagati kolleegipreemiaid

Reedel, 6. jaanuaril tähistas Ugala teater oma 97. sünnipäeva, mille puhul anti üle ka kolleegipreemiad ning premeeriti läinud aasta hõivatuimat nais- ja meesnäitlejat. Kolleegipreemiad selgusid majasisese hääletuse tulemusel.

 

Parimaks naisnäitlejaks valiti Klaudia Tiitsmaa rollide eest lavastustes „Võlur Oz“, „Soo“ ja „Erakordselt heatahtlik mees“. Parimaks meesnäitlejaks pidasid kolleegid Aarne Soro rollide eest lavastustes „Võlur Oz“, „Mäng on alanud“, „Soo“ ja „Erakordselt heatahtlik mees“.

 

Teist aastat järjest anti välja ka eripreemia „Särav suts“, mille saaja jäi möödunud aastal kolleegidele silma eriliselt meeldejääva kõrvalosa, väikerolli või muu lavalise ülesastumise eest. Eripreemia sai Andres Tabun rollide eest lavastustes „Vanaema ja Issand Jumal“, “Kõrboja perenaine” ja „Erakordselt heatahtlik mees“. Tabun võitis selle preemia teist aastat järjest.

 

Parim lavastaja oli Ugala rahva arvates Marika Palm lavastusega „Moraal“ ning parim kujundaja Peeter Konovalov, kes on loonud muusikalise kujunduse läinud aasta lavastustele „Vanaema ja Issand Jumal“, „Krimka!“, „Kõrboja perenaine“ ning originaalmuusika lavastusele „Võlur Oz“.

 

Parimaks lavastusala töötajaks valiti inspitsient Pille-Riin Lillepalu, parimaks maja töötajaks teenindusjuht Mare Miilmaa ning parimaks uueks tulijaks helimeister Lauri Lüdimois.

 

Südamega tehtud töö preemiaga soovisid kolleegid tunnustada dramaturg Liis Aedmaad.

 

Kõige hõivatumad Ugala näitlejad olid 2016. aastal Adeele Sepp (107 etendust) ja Rait Õunapuu (103 etendust). Enim hõivatud näitlejatele pani auhinna välja GMP Clubhotel Otepääl.

 

Ugala sünnipäevapidu toimus viimast korda Ugala black boxis, kus teatrirahvas annab etendusi veel viimased kaks kuud. Viimane etendus toimub Ugala black boxis 22. veebruaril, milleks on Liis Aedmaa autorilavastus „Emadepäev“. Sellele järgneb kolmenädalane paus etendustegevuses, mille jooksul kolib teater tagasi Vaksali tänavale ja seab end seal sisse. Renoveeritud teatrimaja avatakse publikule 18. märtsil. Avalavastuse „Nähtamatu daam“ toob lavale Lembit Peterson, kelle viimasest lavastusest Ugala teatris möödub 35 aastat.