Ugala teatris jagati kolleegipreemiaid

Ugala teater tähistas 6. jaanuaril 101. sünnipäeva. Traditsiooniliselt külastati ühiselt Viljandi Metsakalmistut ja Viljandi Vana kalmistut, et mälestada lahkunud kolleege ning teatri kunagisi asutajaid. Päeva lõpetuseks kohtuti õues teatri jalutuspromenaadil, kus jagati välja kolleegipreemiad möödunud aasta tööde ja tegemiste eest.

 

Parima naispeaosa tunnustuse pälvis Ilo-Ann Saarepera (rollid lavastustes „Piruka magus põhi“, „Valged põdrad“, „Võrku püütud“) ning parima meespeaosa tiitli sai Martin Mill (rolli eest lavastuses „Peer Gynt“).

 

Parima naiskõrvalosa eest said preemia võrdse häältetulemusega Jaana Kena (rollid lavastustes „Piruka magus põhi“, „Võrku püütud“) ja Terje Pennie (roll lavastuses „Sorri, ei saa aidata“).

Parima meeskõrvalosa eest sai preemia Tarvo Vridolin (rollid lavastustes „Triller“, „Sorri, ei saa aidata“, „Katkuhaud“).

 

2020. aasta parimaks uuslavastuseks oli kolleegide hinnangul Andres Noormetsa lavastatud „Valged põdrad“.

 

Parima kujunduse eest sai tunnustuse teatrikunstnik Kristjan Suits (lavastus „Peer Gynt“).

 

Südamega tehtud töö eest pälvis kolleegide tunnustuse inspitsient Aili Nohrin, kes nimetati ka parimaks lavastusala töötajaks.

 

Parimaks maja töötajaks valiti haldusjuht Kaido Kivipõld.

 

Särav tegu, preemia meeldejääva ja silmapaistva eriprojekti eest, läks muusikajuht Peeter Konovalovile – lastelauliku „See on tõeline võlujõud“ koostamise ja samanimelise kontserdi korraldamise eest.

 

Ühtlasi premeeriti 2020. aastal kõige rohkem etendusi andnud nais- ja meesnäitlejat, kelleks olid Kadri Lepp (93 etendust) ja Tarvo Vridolin (98 etendust).

 

Ugala teatri juhtkonna eripreemia said müügijuht Kätlin Sumberg, väljasõidu administraator Karin Eelmäe ning kassateenindajad Mare Miilmaa, Mari Hubel ja Pille Ink, kes on alati heatujuliselt ja toetavalt aidanud hoida suhtlust teatri ning publiku vahel nii igapäevaselt kui ka keerulistes eriolukordades.

 

Kolleegipreemiate auhinnad pani välja Ugala teatri head koostööpartnerid Lossispaa Wagenküll ja Park Hotell Viljandi restoran Ormisson.