Ugala teatris esietendub Tanel Ingi lavastus „Koju“

17. novembril jõuab Ugala teatri väikeses saalis publiku ette Tanel Ingi lavastatud „Koju“, mis põhineb Kadri Lepa näidendil. „Koju“ võitis 2021. aasta Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlusel teise preemia ja on esimene Kadri Lepa näidend, mis lavale jõuab.

 

 

Lavastus räägib emotsionaalsesse ummikusse sattunud noorest naisest, kes naaseb oma vanematekoju. Ema ja isa küll ootavad edukat tütart koju, kuid tema toa on nad vahepeal ühele tudengile üürile andnud. Olude sunnil elavad sama katuse all ka naise töötu vend ning vanaema, kes on juba aastaid vaikinud.

 

 

Lavastaja Tanel Ingi sõnul on „Koju“ lugu suurest armastusest ja suutmatusest seda armastust väljendada, aga ka igatsusest, abitusest, lootusest ning oskamatusest hoida ja lohutada oma kõige kallimaid. „Ütlemata sõnad ja tunded paeluvad mind. On sõnad, mida ei tihata öelda, aga tunded ei jää seepärast tundmata. Hoitus ja armastus pressib hoolimata ütlematajätmistest alati esile. See, mis on sees. Päriselt,“ lisab Ingi.

 

 

Lavastaja Tanel Ingi
Kunstnik Pille Jänes
Muusikaline kujundaja Lauri Lüdimois
Valguskujundaja Laura Maria Mäits
Videokujundaja Margo Siimon
Osades Margaret Sarv, Jass Kalev Mäe, Andres Tabun, Martin Mill, Garmen Tabor, Luule Komissarov ja Helgur Rosental (külalisena)