Ugala teatris algasid proovid Ingomar Vihmari lavastusega „Orpheus allilmas“

Algasid proovid Ugala teatri sügishooaja suurlavastusega „Orpheus allilmas“, mille toob lavale Ingomar Vihmar, kes pärast 15 aastat on taas Ugala teatris lavastamas. Vihmari jaoks on see kolmas kohtumine ameerika 20. sajandi klassiku Tennessee Williamsiga. 2014. aastal lavastas ta Laitse Graniitvillas näidendi „Kass tulisel plekk-katusel“ ja aasta hiljem Endla teatri suurel laval „Tramm nimega Iha“. Novembris saab Ugala teatris näha tema lavaversiooni Williamsi näidendist „Orpheus allilmas“.

 

Lavastuse tegevustik on asetatud väikelinna, mille rahuliku argielu lööb kihama võõra noormehe saabumine. Noor ja elujõuline muusik Val asub tööle Lady kaupluses. Nende vahel tekib suhe, mis trotsib kirglikult naise kahtlase minevikuga põdurat abikaasat ja kogu linna. Peaosades on Triinu Meriste, Rait Õunapuu ja Adeele Sepp. Teistes rollides astub üles pea kogu Ugala näitetrupp.

 

Lavastuse „Orpheus allilmas“ suurejoonelise kujunduse autor on Jaanus Laagriküll ning kostüümid loob auhinnatud filmi- ja teatrikunstnik Jaanus Vahtra.

 

Info lavastuse ja piletite kohta: http://ugala.ee/lavastus/orpheus-allilmas/

 

GALERII: näidendi esimene lugemine trupiga