Ugala teatrimaja värvub enneaegse sünni päeva auks sireilillaks

Täna, 17. novembril tähistatakse ülemaailmset enneaegse sünni päeva. Enneaegne sünnitus võib saada osaks kõigile emadele vanusest, rahvusest, tugevast tervisest, hoolsast jälgimisest ja rõõmsast rasedusest hoolimata. Sageli kaasnevad selle kogemusega esialgu šokk, elu pööratakse pea peale ja emotsionaalne taastumine võib võtta aastaid. 

 

Enneaegse sünni päev annab meile vähemalt kord aastas võimaluse laiemale publikule rääkida sel olulisel teemal ning avaldada austust pisikestele vapratele, nende vanematele, õdedele-vendadele, teistele lähedastele ja kõigile toetajatele. Lisaks keerulistest asjadest rääkimisele on see kindlasti ka pidupäev, kinnitus, et imed on päriselt võimalikud. 

Selleks, et maailm kinnitaks oma märkamist, teadvustaks ja võtaks vähemalt üheks õhtuks aja ja tunnustaks selle päeva kangelasi, on mitmed riigid ühinenud enneaegse sünni päeva ettevõtmisega, mis kutsub toetust avaldama üleskutsega värvida üheks õhtuks üheskoos maailm sirelillaks ja teha seda läbi oma hoone välisvalgustuse muutmise. 

 

Ka Ugala teatrimaja on täna õhtuks värvunud sirelilillaks. Sellega kinnitame, et me hoolime ja avaldame toetust kõige pisematele, nende lähedastele ja toetajatele. 

Igal aastal on rahvusvaheliselt enneaegse sünni päeval ka oma juhtmõte. Selle aasta moto on “Lapsevanema embus on võimas teraapia”. On tõendatud, et enneaegsed lapsed võivad ja saavad olla vanemaga nahk-naha kontaktis sünnihetkest alates ja kuvöös on vaid aseaine vanemale. Lapse vanemast eraldamine ei ole enamus protseduuride teostamiseks vajalik ning vanema süles võib laps olla ka koos kõigi elu toetavate vahenditega. Selline lähenemine võib olla väljakutseks personalile, kuid see on võimalik ja lastele ning vanematele ka äärmiselt vajalik paljudel olulistel põhjustel. Lapse nahk-naha kontakt vanemaga peab olema soositud, julgustatud ja igakülgselt toetatud lähenemine. See on miski, mille poole selgelt püüelda ja miski, mida vanemad väga julgelt peaksid ka ise nõudma oma laste ja iseenda nimel, sest lapsevanema embus on (enneaegse) lapse jaoks võimas teraapia!

 

Üleskutse eestvedaja Eestis on MTÜ Enneaegsed lapsed, kelle eesmärgiks on enneaegselt sündinud laste, nende vanemate ja lähedaste toetamine, nende murede ja vajaduste märkamine, teadvustamine ning ühiskonnas enneaegsusega seotud teemade laiapõhjalisema mõistmise soodustamine. MTÜ tegevuse ja toetamise kohta saab lugeda siit: www.enneaegsedlapsed.ee

 

#enneaegsedlapsed #enneaegsetepaev2022