Ugala teatrimaja juurde istutati õunaaed ja anti üle publikupreemiad

Ugala teatri jaoks on läbi ajaloo olnud õunad olulise tähtsusega – asub ju teatrimajagi endise aiandi aladel ja see on igas mõttes viljakas pinnas kultuurtaimedele. Õun, just kuldne, on aastaid olnud auhind ka Ugala publikulemmikutele. Ugala juubelihooaja tähisena istutati täna teatrimaja kõrvale uhke õunaaed, mis on pühendatud inimestele, kes on juhtinud Ugala teatrit loomingulistel otsingutel aastatel 1920–2020.

 

Selle aja jooksul on Ugala eesotsas olnud 26 loomingulist juhti, Armin Hundist Tanel Jonaseni, kes kõik on andnud oma panuse, et Ugala teater loominguliselt õitseks ja nauditavaid vilju kannaks. Nende tehtud töö auks istutati õunaaeda 26 sammasõunapuud. Tegemist on sügis-talviste sortidega, mille viljad valmivad hilissügisel. Kõik õunad, mis linnarahvast puudelt noppimata jäävad, leiavad tee Ugala teatrikohvikusse, kus neist teatrikülastajatele erinevaid hõrgutisi pakkuma hakatakse. Teatrirahvast aitas istutamisel ja sellele eelnenud ettevalmistusperioodil arborist Piia Kivisild.

 

„Meie tänased teod on suunatud homsesse. Ugala 100. hooaega ette valmistades soovisime väärtustada olnut, unustamata seejuures vaadata ka tulevikku. Istutatud õunapuuaia vilju saavad aastate pärast nautida järeltulevad põlved,“ ütles õunaaia avamisel Ugala teatrijuht Garmen Tabor.

 

Lisaks õunapuude istutamisele anti üle ka publikupreemiad “Kuldõun”. Publik hääletas Ugala 100. hooaja parimaks meesnäitlejaks Aarne Soro, kelle jaoks oli see seitsmes kord auhinda vastu võtta. Parima naisnäitleja „Kuldõuna“ pälvis esmakordselt Terje Pennie. Parimaks juubelihooaja uuslavastuseks valis publik ülekaalukalt Ringo Ramuli lavastuse „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus“. Laureaatide auhinnad valmistas Külli Allikvee Heimtali loomestuudiost.

 

Vaata fotogaleriid (fotod Heigo Teder).

 

Vaata TV3 “Seitsmesed” videolugu (reporter Virgo Pärn)