Ugala teatrigaleriis saab tutvuda Viljandi kunstikooli aastanäitusega

Ugala teatrigaleriis saab alates 6. aprillist tutvuda Viljandi kunstikooli aastanäitusega “Ulgandi Ugalas”, mis jääb avatuks 6. maini. Näitusel on eksponeeritud kunstikooli õpilaste tööd: maalid, joonistused, keraamika ja butafooria, aga ka fotolavastused.

 

Viljandi Kunstikooli kevadnäituse pealkiri kõlab nagu regivärsi algriim, aga tähendab tegelikult lihtsalt seda, et kunstikooli pere tuli hulgakesi teatrirahvale külla. Mulgimurdeline “ulgandi“ on kirjakeeles öelduna hulgakesi.  Eesti keele aastal on tore uidata keele marjamaal, sest laste loominguga sarnaselt võib leida sealt mõndagi üllatavat.

 

Suureks külaskäiguks valmistuti õppeaasta algusest saadik. Näituse korraldajad Resa Tiitsmaa ja Reet Talimaa kirjeldavad protsessi: “Esmalt kutsus teatripere meid majaga tutvuma. Saime teada, kui paljude inimeste ühistööna lavastused valmivad, avastasime, mida tehakse lavatagustes töökodades. Seejärel käisime, õpetajad ja lapsed üheskoos, vaatamas etendust “Tuul kuu pealt“. Nägime ja kogesime, igaüks omamoodi, midagi olulist. Mõtlesime teatrimaagia ja kunstiloome ühisosast. Otsisime kogetule kuju ja ideedele kohast vormi. Püüdsime aru saada, mida me otsime, ja mõistatada, kuidas me selle, mida otsime, lõpuks leiame. Kõik see meenutas veidi Pipi Pikksuka spungi otsingut, mis, nagu me teame, lõppes tulemuslikult.”

 

Ugala teatrigalerii poolt aitas näitust ette valmistada Ugala majakunstnik Eve Valper.