Ugala Teatrigaleriis saab näha fotonäitust eripalgelisest Kuust

Tänasest, 3. aprillist saab Ugala Teatrigaleriis tutvuda Martin Välliku fotonäitusega „Kuu“. Esitletud on kümmekond eriilmelist vaadet Kuule. Näitus avatakse täna kell 18.30 ning saab jätku Ugala Teatrikohvikus, kus Vällik jutustab fotode juurde ka lugusid.

 

Kuuentusiast Martin Vällik on Kuud pildistanud juba aastaid ning leiab seda tehes alati mõne uue nüansi, sest Kuu jätkab üllatamist. „Aastast aastasse, päevast päeva on Kuu väga muutlik. Ilmastikuolud, mis meil siin on, pilved ja maastikud, on muutlikud. Valguse ja varjude mäng annab sinna varieeruvuse, mis on põnevuse allikas,” on Vällik öelnud.

 

Näitusel on fotosid aastast 2014 kuni 2017, kuid juhuslikku laadi etüüde Kuuga võib leida kümmekond aastat varasemastki ajast.

 

Ugala fuajees üleval oleva näituse autor Vällik kirjeldab oma suhet Kuuga nii: „Nagu muude asjadega siin elus, on suhe, kui seda on, Kuuga igaühel isemoodi. Ja kui seda suhet veel pole, siis andke sellele võimalus ja kes teab, kuhu see välja võib viia. Mind tõi praegu siia, kuid enne on viinud veel kohtadesse, kus need Kuud on saadud. Õigemini – kus Kuu on end mulle sellisel moel ilmutanud.“

 

Näitus „Kuu“ jääb Ugala Teatrigaleriis avatuks kuni aprilli lõpuni.