Ugala teatrigaleriis avatakse Mara Ljutjuki näitus “Keegi veel”

Ugala teatrigaleriis avatakse 100. hooaja esimene näitus täna, 14. septembril kell 16, kui publik saab tutvuda kunstnik Mara Ljutjuki maalinäitusega “Keegi veel”.

 

Näituse jaoks on valminud 14 uut figuratiivset maali Mara Ljutjuki jaoks olulistest teatriga seotud inimestest, kogemustest ja tundmustest.

 

“Mind isiklikult seob teatrimaailmaga lisaks sagedastele teatrikülastustel ka erinevates teatrites dekoraatorina töötamise kogemus (Soome Rahvusooper, Eesti Nukuteater jt). Tunnen tugevat sidet selle põneva kunstivaldkonnaga ja eriti paeluv on minu jaoks “hallide kardinalide” lavatagune maailm,” selgitab Ljutjuk.

 

Ta lisab, et teine külg, mis teda teatri teemas paelub, on teatrielu toimimise põhimõtteline erinevus tema enda erialaga. “Kui maalikunstnikuna oled sa nagu ühe mehe orkester – ise mõtled välja, ise maalid ja ise organiseerid ka näitused. Siis teater on olemuselt fenomenaalne ja kummaline nähtus, kus sajad inimesed töötavad üheskoos pikalt ja pühendunult ajas hääbuva “uue maailma” loomise nimel. Teater koondab endasse erksaid ja tulihingelisi tegijaid, kelle eesmärk on peatada mõneks tunniks teatrikülastaja enda elurütm ja pakkuda võimalust samastuda teiste elude ilu ja inetusega ning tunda nende tugevaid tundeid,” lisab ta.

 

Näitus rändab mööda Eestimaa suuremaid teatreid 2019.–2020. aastal. Ugala teatrigaleriis jääb näitus avatuks kuni 14. oktoobrini.