Ugala teatribuss viib augustis Tallinna Linnateatrisse

Ugala teatribuss viib teatrisõbrad augustis Tallinna Linnateatrisse „Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad“ etendusele. Reis toimub Ugala kõigi mugavustega teatribussiga ning reisiseltskonna eest hoolitseb kogu reisi vältel alati rõõmsameelne Karin Eelmäe. Teatrireisi paketti kuulub nii bussireis kui ka pilet valitud etendusele.

 

Piletite broneerimine ja info etenduste kohta:
Karin Eelmäe
tel 5661 9504
karin.eelmae@ugala.ee


AUGUST

Teatrireis: Tallinna Linnateater

 

VÜRST GABRIEL EHK PIRITA KLOOSTRI VIIMASED PÄEVAD

Reede, 16. august kl 19 Linnateatri lavaauk

 

On aasta 1576. Suur Liivi sõda on kestnud juba kaheksateistkümmend aastat. Kõikjal on näha umbrohu ja ohakatega kaetud põlde, maani maha põletatud mõisaid ning külade ahervaremeid. Kuulus Liivi ordu on venelaste löökide all otsa lõppenud ning end Rootsi kuninga teenistusse andnud. Rootslaste käes on aga vaid Tallinn koos lähema ümbrusega. Vene väed hõivavad juba järjest põhjapoolsemaid alasid. Teel Tallinna poole langevad ka Haapsalu ja Koluvere mõis. Tallinna raad ja kohalikud Rootsi võimud kindlustavad linna ja varuvad laskemoona. Ivo Schenkenberg moodustab Tallinnasse põgenenud talupoegadest linna kaitseks väesalga.

 

Ja kogu selle sõjamöllu keskel kohtuvad täiesti juhuslikult kaks noort hinge – rikkale junkrule naiseks lubatud aadlipreili Agnes von Mönnikhusen ning salapärane rännumees Gabriel. Algab suurejooneline seikluslugu, mis paneb proovile nende õrna ja vastselt tärganud armastuse.

 

Alusteose autor Eduard Bornhöhe
Lavastaja ja dramatiseeringu autor Diana Leesalu
Kunstnik Jaagup Roomet
Kostüümikunstnikud Triinu Pungits ja Jaagup Roomet
Valguskujundaja Merily Loss
Helilooja ja muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres
Lavavõitluse juhendaja Indrek Sammul (Eesti Draamateater)
Koreograaf Madli Teller
Osades Priit Pius, Sandra Uusberg, Allan Noormets, Andero Ermel, Tõnn Lamp või Sander Roosimägi (külalisena), Indrek Ojari, Kaspar Velberg, Kristjan Üksküla, Alo Kõrve, Epp Eespäev, Margus Tabor, Andres Raag, Mart Toome, Helen Männik, Kristi Pumbo, Aksel Ojari (külalisena), Oliver-Marcus Reimann (külalisena), Emma Tross (külalisena), Melissa Mariel Korjus (külalisena), Theodor Tabor (külalisena), Rhett Kütsen (külalisena), Otto Tiidermann (külalisena) ning Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid Elis Järvsoo, Kristi Kimmel, Karmel Naudre, Maria Paiste, Elise Pottmann, Mariann Tammaru, Marion Tammet, Rainer Elhi, Stefan Hein, Mihkel Kuusk, Mathias-Einari Leedo, Valdek Ott, Ruuben-Joosua Palu, Miika Pihlak ja Elar Vahter.

 

PILETIINFO

Tavapilet on 25 eurot, sooduspilet 20 eurot (kehtib (üli)õpilastele, õpetajatele ja pensionäridele).

Bussipilet Viljandi-Tallinn-Viljandi: 15 eurot
Pileteid broneeritakse ainult koos bussi kasutamisega.
Buss väljub kell 16.00 Vabaduse väljakult ning tagasi Viljandisse stardib buss 15 minutit pärast etenduse lõppu.

Kui piletid on broneeritud, saab piletite eest tasuda pangaülekandega või Ugala kassas. Pangaülekande info: https://www.ugala.ee/piletid/#pangaulekanne

Etenduse nimeks palume märkida „Teatripakett: Linnateatri pakett“.

 

Piletite eest tuleb tasuda hiljemalt 5. juuliks (tähtaeg pikendatud!).