Ugala teatri lavastus „Moraal“ osales Soomes teatrifestivalil

Ugala teater osales lavastusega „Moraal“ Soomes Imatras Black and White Theatre festivalil, kus 7. juunil astuti üles festivalipubliku ees. Juba 15. korda toimuva rahvusvahelise teatrifestivali peakorraldaja Katri Lätt-Sahmardani sõnul on neil väga hea meel, et üle mitme aasta õnnestus Imatrasse tuua jälle head eesti teatrit.

 

Ugala teatri jaoks on see juba teine kord sel aastal anda külalisetendus naaberriigis Soomes. Sel kevadel kutsuti lavastus „Emadepäev“ osalema Espoo Linnateatri Eesti nädalale, kus anti 8.–10. märtsil kokku kolm etendust. Publiku soe vastuvõtt saatis nii „Emadepäeva“ kui nüüd ka „Moraali“.

 

Kui Eestis koosneb “Moraali” publik enamasti koolinoortest, siis Imatras vaatas Ugala etendust pigem keskealine teatrivaataja. Sellegipoolest läks lavastus vaatajatele korda ja vastuvõtt oli soe. Karjalas Vuoksi jõe kallastel asuv Imatra on üsnagi Viljandi mõõtu väikelinn, mille kultuurielu ühes suursündmuseks ongi igal aastal juuni alguses toimuv festival.

 

2016. aastal esietendunud noortemuusikal „Moraal“ ei näita väsimuse märke, mida tõestab ilmekalt piletimenu ja täis saalid nii kodus kui ka külalisetendustel üle Eesti. Sellel kevadel liitus trupiga Piret Krumm, kes on tuule tiibadesse saanud suurepäraste rollidega Eesti Draamateatris, Kinoteatris ning eduka esinemisega saates „Su nägu kõlab tuttavalt“.

 

Lavastus „Moraal“ on varasemalt silma jäänud ka Eesti Teatriliidu Salme Reegi auhinna žüriile, kes tunnustas 2017. aastal omalt poolt Marika Palmi lavastuse „Moraal“ eest.

 

Järgmine võimalus näha lavastust „Moraal“ Viljandis avaneb 30. oktoobril 2018 Ugala teatri väikeses saalis.