Ugala teatri grand old lady Luule Komissarov pälvis Eesti Vaegkuuljate Liidu aastapreemia

Reedel, 5. jaanuaril andis Eesti Vaegkuuljate Liit välja „Selge kõneleja 2017“ auhinnad kõige selgemini kõnelevatele tele- ja raadiosaatejuhtidele ja teatrinäitlejatele. Näitlejate kategoorias pälvis auhinna Ugala teatri grand old lady Luule Komissarov.

 

„Selge kõneleja“ valimise käivitas Eesti Vaegkuuljate Liit viis aastat tagasi, et juhtida tähelepanu ilusa emakeele selge diktsiooniga kõnelemisele. Hea diktsioon on oluline kõikidele, mitte ainult kuulmislangusega inimestele, seetõttu on valijateks nii kuuljad kui ka vaegkuuljad. Kogu valimisprotsess on avalik, kõik saavad nimetada oma lemmikud ja hiljem nominentide poolt hääletada.

 

Sel aastal pälvis „Selge kõneleja 2017“ austava tiitli telesaatejuht Margus Saar, raadiosaatejuht Allan Roosileht ning teatrinäitlejatest osutus rahva lemmikuks Luule Komissarov.

 

Varasemalt on auhinna saanud Mihkel Kärmas, Marko Reikop, Owe Petersell, Anu Välba, Märt Treier, Helgi Sallo, Urmas Vaino, Pille Minev ja Märt Avandi.

 

Külliki Bode, Eesti Vaegkuuljate Liidu esimees: “Loodame, et „Selge kõneleja“ valimine ja tunnustamine motiveerib ka teisi inimesi kõnelema puhta ja selge diktsiooniga. Mida ilusamini suudab inimene oma emakeeles kõneleda, seda paremini mõistavad teda kuulajad, kellele need mõtted mõeldud olid.”