Teatri fuajees on avatud Ungari kunstniku Tamás János Molnári isikunäitus “Teel”

17. novembril avab Ungari kunstnik Tamás János Molnár Ugala teatri fuajees oma isikunäituse pealkirjaga „Teel“ (EN ROUTE). Näitus toob vaatajateni peamiselt kunstniku õpinguaastatel tehtud abstraktsed tööd.

 

 

Molnár on Eesti ja Viljandiga seotud alates 2015. aastast, mil ta oma eestlasest abikaasaga siia kolis. Lisaks sellele, et kunstniku abikaasa perekond on pärit Viljandimaalt, tundus Viljandi linn elamiseks väga kutsuv. Molnári sõnul on Viljandi suurus ja rahvaarv sarnane tema kodulinnaga Tiszaújváros.

 

 

„Lisaks Viljandi sarnasusele mu kodulinnaga, meenutavad Viljandit veel mitu Ungari ajaloolist linna, näiteks Szentendre või Eger. Ühtseid jooni olen leidnud isegi Viljandi ja Budapesti vahel,“ räägib kunstnik. Lisaks maalikunstile on Molnár hakanud kätt soojendama ka fotograafias: „Mulle meeldib valguse ja varjude mäng ning loodan, et tulevikus avaneb mul veel võimalusi oma loomingut eesti publikuga jagada ning näidata neile ühe Eestis elava Ungari kunstniku mõtteid läbi maali- ja fotokunsti,“ lisab Molnár.

Tamás János Molnár näituse „Teel“ avamine toimub Ugala teatri fuajees 17. novembril kell 17:30. Näitus jääb avatuks kuni jaanuari alguseni.