Ugala teatri 22. jaanuari ja 23. jaanuari väljasõiduetendused Tallinnas algavad õpetajatele solidaarsuse avaldamisega

Teatriliit ja Näitlejate Liit on otsustanud õpetajatele omapoolse solidaarsusaktsiooni näol oma toetust avaldada. Ugala teatri 22. jaanuari ja 23. jaanuari väljasõiduetendused Tallinnas algavad solidaarsusavalduste ettelugemisega.

 

22. jaanuaril loeb enne Kumu auditooriumis plaanis olevat etendust “Meie klass” solidaarsusavalduse ette lavastaja Tanel Jonas ja enne Draamateatris etenduvat “Maailma ajaloo kõige võimsamat näidendit” loeb avalduse ette helimeister Elari Ennok. 23. jaanuaril loeb Kumu auditooriumis etenduse “Meie klass” eel solidaarsusavalduse ette näitleja Alden Kirss. Draamateatris loeb avalduse ette inspitsient Gerda Sülla.

 

Pärast avalduse ettelugemist on etenduse eel üheminutiline paus.

 

Solidaarsusavalduse tekst

 

“Oleme täna seisus, kus õpetajad peavad õpetama kogu ühiskonda ja eelkõige poliitikuid – lubadustest tuleb kinni pidada. Streigiga. “Enne valimisi tulebki lubadusi anda,” ütles poliitik. Lubadustest tuleb ka kinni pidada – seda tahavad õpetajad meile õpetada.

 

Valimiste eel lubasid kõik parlamendierakonnad õpetajatele väärikat töötasu. Vastava lubaduse kirjutasid tänased valitsuserakonnad ka oma koalitsioonileppesse. Lubadustest tuleb kinni pidada. Eesti teatriliidu ja erialaliitude otsusel toimub täna Ugala teatris üheminutiline tööseisak, millega avaldame toetust üldhariduskoolide pedagoogidele, kes alustasid täna tähtajatut streiki, et nõuda oma palga- ja töötingimuste parandamist.

 

Meile on see kõik vägagi tuttav. Kultuuritöötajate palk on olnud pikalt ja on ka praegu madalam riigi keskmisest, kuigi meile on nii riigi kultuuri arengukavades kui koalitsioonilepetes lubatud, et miinimum oleks vähemalt riigi keskmine. Lubadustest tuleb ka kinni pidada – nii lihtsat asja tahavadki õpetajad meile õpetada.

 

Me jätkame ühe minuti pärast.

 

Aitäh toetuse eest.”