Ugala teater valmistub hipide revolutsiooniks

Fotod kavandite esitluselt (fotode autor Heigo Teder): https://www.flickr.com/photos/heigoteder/albums/72157665858518119

 

Ugala teatri ja teatriühenduse R.A.A.A.M. koostöölavastuse „Hipide revolutsioon“ Venemaalt pärit lavastusmeeskond tutvustas reedel, 3. novembril teatrirahvale lava- ja kostüümikavandeid. EV100 teatrisarja „Sajandi lugu“ raames lavale jõudva „Hipide revolutsiooni“ lavastaja on Juri Kvjatkovski, kunstnik Oksana Peretruhhina ja kostüümikunstnik Aleksei Lobanov, kes kõik on hinnatud tegijad Vene teatrimaastikul. Esietendust on oodata 3. veebruaril 2018 Ugala teatri suures saalis. Piletid on tänasest müügil.

 

Tulemas on üks tõeliselt hullumeelne reis 1970ndatesse, mis räägib nõukogude Eesti hipidest, kes otsustavad minna kukutama kurjuse telge – Nõukogude Liitu. Lavastuse aluseks on Vladimir Wiedemanni teosed „Maagide kool“ ja „Püha Kaljukitse radadel“ ning eesti ja nõukogude hipide mälestused. Lavastuses teeb kaasa peaaegu kogu Ugala trupp.

 

On 1972. aasta. Woodstock on juba toimunud, biitlid on laiali läinud, kuid flower power valitseb ja läänemaailm võngub Veevalaja ajastu rütmis. Plaat-plaadilt ja teksapaarhaaval imbub hipikultuur läbi raudse eesriide. Neil seal on kommuunid, meil siin sistema. Neil seal on Vietnami sõda, meil siin nõukogude kord. Neil seal on vaba eneseväljendus, meil siin KGB, miilits ja hulluarstid. Neil seal on LSD, meil siin plekieemaldi „Sopals“. Eestist pärit hipide psühhedeelsed rännakud viivad nii Kesk-Aasiasse kui ka sisekosmose kujuteldamatutesse soppidesse. Üks, mis oli, on ja jääb, on vägivallatu eesmärk jõuda totalitaarse režiimi südamesse ja purustada Nõukogude Liit.