Ugala teater sai teatriauhindadel enim nominatsioone

Välja on kuulutatud Eesti teatri auhindade nominendid 2022. aasta loomingu eest. Ugala teatrit teenis suisa üheksa nominatsiooni:
 

LAVASTAJAAUHIND: TAAGO TUBIN – „Arst“
NAISPEAOSATÄITJA AUHIND: GARMEN TABOR –  professor Ruth Wolff lavastuses „Arst“
MEESKÕRVALOSATÄITJA AUHIND: JANEK VADI – kardinal Richelieu lavastuses „Kolm musketäri“
MEESKÕRVALOSATÄITJA AUHIND: TARVO VRIDOLIN – Jermolai Lopahhin lavastuses „Kirsiaed“
NAISKÕRVALOSATÄITJA AUHIND: TERJE PENNIE – Charlie lavastuses „Arst“
LAVASTUST ETTEVALMISTAVA TÖÖTAJA AUHIND: PILLE-RIIN LILLEPALU –  Ugala teatri lavastusala juht, kes on uuendanud teatri lavakujunduste tehnilist taset ja tööprotsessi (muu hulgas „Kolme musketäriga“ Õisu mõisa pargis) ning olnud rahvamajade lavaruumi virtuaaltuuride projekti juhte.
ETENDUST TEENIDAVA TÖÖTAJA AUHIND: AILI NOHRIN – Ugala teatri inspitsient-rekvisiitor, kes on hallanud logistiliselt keerulisi proove, olnud inspitsient-rekvisiitor, lavastaja assistent ja näitleja lavastuses „Kolm musketäri“.
ALGUPÄRASE DRAMATURGIA AUHIND: PAAVO PIIK – näidend „Üle oma varju“
SÕNALAVASTUSTE MUUSIKALISE KUJUNDUSE JA ORGINAALMUUSIKA AUHIND: JAKOB JUHKAM – muusikaline kujundus ja originaalmuusika lavastusele „Kolm ahvi“

 

Lisaks rõõmustame Ugala loomingulise juhi Tanel Jonase üle, kelle lavastus “Kõik ägedad asjad” (Eesti Noorsooteater) pälvis nominatsioone kolmes kategoorias – lavastajaauhind, eriauhind ja Salme Reegi nimeline lasteteatri auhind.

 

Palju palju õnne teatriauhindade kõikidele nominentidele!

 

Eesti kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital ja Eesti teatriliit kuulutavad laureaadid välja rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil Narva Vabal Laval.