Ugala teatri kevadpidu ja Kuldõunad 25. mail

Laupäeval, 25. mail lõpetab Ugala teater oma 104. hooaja terve päeva vältava kevadpeoga, kus jagatakse taaskord välja publikupreemiad ehk Kuldõunad parimale lavastusele, nais- ning meesnäitlejale. 

 

Kevadpeole ootab Ugala rahvas külalisi kell 11.00, kui alustab Rõivaring ehk Tallinnast spetsiaalselt selleks päevaks Viljandisse jõudev üritustesari, mis keskendub riiete taaskasutusele, aga on samaaegselt ka tore kohtumispaik sõpradega koosolemiseks ja uute tutvuste sobitamiseks. Kohapeal on mõnus DJ-muusika, kokteilibaar ja muidugi uued leiud garderoobi.

 

Kell 13.00 alustavad päevased kontserdid. Kevadpeol annavad akustilised kontserdid armastatud laulja ja laulukirjutaja Mari Jürjens ja spetsiaalselt kevadpeo jaoks kokku tulnud Ugala teatri näitlejate trio Adeele Jaago, Alden Kirss ja Jaana Kena. Viimastega liitub laval ka üllatuskülaline. 

 

Päeva teises pooles avab Ugala uksed kell 19.00.
Kell 20.00 algab Ugala teatri loomingulise juhi Liis Aedmaa poolt lavale seatud ühevaatuseline farss “Kuhu kadusid õunad?”, mida mängitakse vaid üks kord. Etenduse käigus antakse üle Ugala publikupreemiad ehk Kuldõunad 2023/2024 hooaja parimatele nais- ja meesnäitlejatele ning lavastusele.

 

Liis Aedmaa sõnul on Ugala teatri külastajad saanud igal kevadel elada kaasa publikupreemiate ehk Kuldõunte jagamisele: “Kõik on alati kulgenud kaunilt ja korrapäraselt. Sündmus on olnud meeliülendav ja meeltliigutav. Need helged hetked on sööbinud mällu igaveseks.“ Samas hoiatab Aedmaa, et seekord ei pruugi kõik nii harjumuspäraselt laheneda: “Sel korral näitame teile teatri köögipoolt. Te saate näha, mis ühe kena auhinnagala ajal lava taga tegelikult toimub ja kuidas see erineb märgatavalt laval nähtavast.”

 

Farsis “Kuhu kadusid õunad?” teeb kaasa suur osa Ugala trupist. Lavale jõuavad Luule Komissarov, Marika Palm, Klaudia Tiitsmaa, Jaana Kena, Vilma Luik, Garmen Tabor, Peeter Jürgens, Andres Tabun, Rait Õunapuu, Tarvo Vridolin, Vallo Kirs, Oskar Punga ja Margus Tabor. Muusikaline kujundaja on Peeter Konovalov ning valguskujundaja Sander Aleks Paavo.
 

 

Peokavas on oodata ka üllatusi, loteriid Margus Tabori juhtimisel ning näitleja Oskar Punga 30 juubelile pühendatud Meta-Kahooti. Peokülalised tantsitavad öösse DJ-d Rait Õunapuu ja Karl Robert Saaremäe ehk DJ-d Raitman ja Robin.