Ugala teater pälvis kultuuriakadeemialt tunnustuse

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tunnustas Ugala teatrit kauaaegse ja tulemusliku koostöö eest aasta sõber 2017 tiitliga. Rahvusülikooli 98. aastapäeva aktusel andis Ugala teatrijuhile Kristiina Alliksaarele preemia üle TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval.

 

Alliksaar sõnas auhinda vastu võttes: “Elukogenud inimesed ütlevad, et kõige tähtsam siin ilmas on armastus. Sõprus on kohe selle järel. Meil on suur rõõm ja au olla teie sõbrad. Kuidas teisiti saakski!”

Ugala teatri ja kultuuriakadeemia omavaheline koostöö on juba aastaid olnud viljakas ja mitmekülgne. Erinevate õppetoolide üliõpilased teostavad teatrimajas oma praktikatunde ning mitmed teatritöötajad on akadeemias õppejõududeks.

 

Käesoleval aastal on aga eriti tihedaks kujunenud koostöö TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnaga. Sügisel jõudis koostöölavastusena publiku ette Sasha Pepeljajevi visuaalteatrilavastus “Primavera Paunveres” ja peagi on publiku ette jõudmas Oleg Titovi koguperelavastus “Lumekuninganna“. Mõlema lavastuse näitetrupi moodustavad TÜ VKA teatrikunsti 12. lennu tudengid ning lavastuse “Primavera Paunveres” lavastustehniline meeskond koosnes ainuüksi TÜ VKA üliõpilastest.