Ugala suvelavastus „Kõrboja perenaine” naaseb Vargamäele

Ugala teater naaseb suvelavastusega „Kõrboja perenaine” teiseks hooajaks Vargamäele. Vallo Kirsi lavastatud tundlik ja suurejooneline “Kõrboja perenaine” etendub 15 augustikuu õhtul Tammsaare muuseumi õuealal. Eelmise suve üheks publikulemmikuks kujunenud lavastus on ka sel aastal välja müüdud.

 

Lavastaja Vallo Kirs ootas väga taaskohtumist Vargamäe ning lavastusega „Kõrboja perenaine”. „Nüüd teist aastat järjest selle lavastusega tegeledes olen avastanud, et see materjal pole end siiani mu jaoks ammendanud. Avastan iga mängukorraga aina enam uusi kihte. Lavastuse taastusproovides Vargamäel näen, et ka näitlejad kibelesid soovist taas seda lavastust mängida. See on üks suuremaid kiitusi lavastajale. Olgugi et „Kõrboja perenaine” esietendus 2016. aasta suvel, siis minu arvates on lavastuse temaatika aktuaalsem kui kunagi varem.”

 

Kõrboja naiste Anna, Eevi ja Madli loo aluseks on Tammsaare romaan “Kõrboja peremees” ning selle on Urmas Lennuk dramatiseerinud just Ugala teatri näitlejatele. Kõrboaja Annat mängib Kadri Lepp, Kuusiku Eevit Adeele Sepp, Kõrboja Madli Luule Komissarov, Katku Villut Ott Aardam ja Kõrboja Reinu Egon Nuter. Kaasa teeb üle 30 näitleja ning laval astub üles ka tuntud rahvamuusik Kulno Malva. Lavastuse muusikaline kujundaja on Peeter Konovalov, kunstnik Kristjan Suits ja kostüümikunstnik Pille Küngas.

 

Kõrboja Annat kehastav Kadri Lepp pälvis rolli eest parima naispeaosatäitja nominatsiooni tänavustel Eesti teatri aastaauhindadel.

 

Eelmisel suvel jõudis etendusi külastada ligikaudu 9000 inimest. Sel aastal mängitakse etendust 15 korda ning oodata on üle 7600 inimese.

 

Vaatamata välja müüdud etendustele, soovitab teater piletisoovijatel kassaga ühendust võtta (Ugala kassa tel 433 0777 / kassa@ugala.ee). Juhul kui peaks pileteid vabanema, saab kassa sellest huvilisi kohe teavitada.

 

FOTOD: lavastuse “Kõrboja perenaine” taastusproov Vargamäel 02.08.2017  (autor Heigo Teder)