Ugala sügishooaeg

Ugala 104. hooaeg on alanud. Möödunud laupäeval, 16. septembril esietendus kaks lavastust Karl Koppelmaa poolt lavale seatud  „Tramm nimega Iha” ning Tanel Jonase lavastatud „Meie klass”. Lisaks jõuavad sügishooajal lavale Kadri Lepa algupärane näidend „Koju”, mille lavastab Tanel Ingi, ning Peep Maasiku lavastaja käe all progressiivne rokkmuusikal „Prints ja kerjus”. 

Oma päris viimased etendused annavad sel sügisel Ringo Ramuli lavastatud „Kolm ahvi”, Tanel Jonase lavastus „Ema” ning Andres Noormetsa poolt lavale toodud „Kirsiaed”.
 

Sügishooaja uuslavastused:

16. septembril jõudis suurel laval publiku ette Karl Koppelmaa lavastatud Tennessee Williamsi näidend „Tramm nimega Iha”, mille  keskmes on Blanche, kes sõidab külla oma võõraks jäänud õele ja õemehele. Blanche’i illusioonis elatud elu ei sobitu õe ja õemehe julma reaalsusega ning sealt saab alguse kaose ja muutumiste teekond, mis ei jäta ühtegi tegelast puudutamata. Karl Koppelmaa jaoks on see esimene lavastus Ugala teatris.


Väikeses saalis esietendus 16. septembril poola näitekirjaniku Tadeusz Słobodzianeki näidend „Meie klass”, mille lavastajaks Tanel Jonas, liikumisjuhiks Rauno Zubko

Poola ühe kuulsaima näitekirjaniku Tadeusz Słobodzianeki näidend põhineb ajaloolistel sündmustel. Seda on tõlgitud arvukatesse võõrkeeltesse ja teiste seas lavastatud näiteks Iisraelis, Ungaris, Ameerika Ühendriikides, Itaalias, Kanadas, Rootsis ja Suurbritannias. Näidend on võitnud Poola kõige prestiižema kirjandusauhinna Nike.

 

Nii lavastuse “Meie klass” kui “Tramm nimega Iha” kunstnikuks on Kristjan Suits Tallinna Linnateatrist. 

 

17. novembril esietendub Ugala teatri väikeses saalis 2021. aasta näidendivõistlusel teise preemia võitnud Kadri Lepa näidend „Koju”, mis räägib emotsionaalsesse ummikusse sattunud noorest naisest, kes naaseb oma vanemate juurde. „Koju” lavastaja on Tanel Ingi, lavastuse kunstnik Pille Jänes. 

 

5. detsembril esietendub aga kogu perele mõeldud lavastus „Prints ja kerjus”.  Lavastuse aluseks on Mark Twaini maailmakuulus romaan ja selle toob lavale Peep Maasik. “Printsi ja kerjuse” muusika on loonud Ardo Ran Varres , laulusõnad kirjutanud Donald Tomberg. Nimitegelasi kehastavad lavastuses Ringo Ramul ning Alden Kirss.

 

Lavalugu on valatud laulude ja muusika abil progeroki kastmesse, mis oma olemuselt on jõuline, kuid samas meloodiline ja annab võimalusi pulsi muutusteks ning emotsioonide kaasahaaravaks edasiandmiseks. Lavastus on mõeldud eelkõige lastele ja noortele, kätkedes endas lootust ja julgustades noori suurelt unistama.

 

Lavastuse „Prints ja kerjus” detsembrikuu piletid vähenevad jõudsalt, hea uudis teatrisõpradele on, aga et lavastust mängitakse ka 2024. aasta  jaanuaris ning veebruaris.