Ugala publikulemmik „Emadepäev“ jõuab Soomes lavale

Ugala teatri lavastus „Emadepäev“ on võitnud paljude vaatajate südamed ning koduetendustele on raske saada pileteid. Publiku soe vastuvõtt ja hea sõna on levinud ka Soome ning nõnda on Ugala teater kutsutud osalema tänavusele Espoo Linnateatri Eesti nädalale. Ugala teater annab Espoos lavastusega „Emadepäev“ 8.–10. märtsil kokku kolm etendust.

 

Ugala teatri dramaturg Liis Aedmaa autorilavastuses katsutakse leida valemit, kuidas oma lastest korralikke inimesi kasvatada, seejuures ise mõistuse juurde jäädes. Sügavamad küsimused, millele lavastuses vastuseid otsitakse on: „Miks ma igal õhtul magama pean minema?”, „Millal me kohale jõuame?” ja „Mida sa terve pika päeva kodus teinud oled?”

 

Lavastuses kohtume erinevate emade ja lastega, põrkume ootuste ja hinnangutega, vaatame tõtt õnne- ja süütundega ning proovime kõige selle juures hoida tempot, et jõuda etendusega lõpuni enne, kui heliseb telefon ja kostub küsimus: „Emme, millal sa koju tuled?”

 

Lavastaja Liis Aedmaa: „“Emadepäev“ on nii mulle kui kogu trupile ääretult oluline ja armas lavastus. Minul oli seda suur rõõm teha ja neljal imelisel naisnäitlejal on mõnus lust seda mängida. On suur au viia see üle lahe naabritele justkui naistepäevakingituseks.”

 

„Emadepäevas“ on laval neli Ugala teatri naisnäitlejat, kes on ka ise emad: Terje Pennie, Kadri Lepp, Triinu Meriste ja Jaana Kena.

 

Etendused on eesti keeles, soomekeelsete subtiitritega.

 

Ugala lavastus „Emadepäev“ jõuab Espoo Linnateatri Eesti nädalale Eesti Kultuuriministeeriumi toetusel.

 

Ugala teater on osalenud Espoo Linnateatri Eesti nädalal ka varem, kui 2016. aastal külastas Soomet Tanel Ingi lavastus „Amalia“.