Ugala näitetrupp rõõmustas haiglas olevaid lapsi

9. detsembril pärast “Tuhkatriinu” etenduse lõppemist käis Ugala näitetrupp Viljandi haiglas külas neil lastel, kes detsembrikuus arstide hoole all peavad viibima ja jõuluajast täit rõõmu tunda ei saa. Külaskäik läks rõõmsalt luuletuste-, salmide- ja kingitusterohkelt. Loodame, et suutsime väikeste patsientide päeva natukenegi rõõmu juurde tuua.

 

Tava külastada detsembrikuus lapsi, kes jõulude ajal Viljandi haiglas viibivad, sai alguse viis aastat tagasi. Alates sellest on kombeks, et jõululavastuse trupp külastab kostümeeritult-grimeeritult pärast ühe jõulukuise etenduse lõppemist haiglat, et kohtuda haiglas viibivate lastega, kellega lustitakse ühiselt ning kuulatakse ära laste luuletused-laulud. Kätte jagatakse ka teatripoolsed kinkekotid, millest leiab hubaseks ajaveetmiseks sobivad raamatud-joonistamisvihikud ja muu meelepärase.

 

“Tuhkatriinu” näitetrupiga ühines ka Ugala teatri loominguline juht Tanel Jonas, kes sõnas pärast kohtumist: „Ühest küljest oli see külaskäik muidugi pisut nurkavõit, sest kui lapsed pühad peavad haiglas veetma, siis on see ikka kurb. Teisest küljest loodan ma väga, et meie käik andis pisutki rõõmu ja vaheldust nende laste päevadesse ja ma usun, et nad kõik tervenevad pea ja saavad tagasi koju oma perede juurde. Mul oleks hea meel, kui meie teater ka edaspidi saaks osaleda sellistes väikestes ettevõtmistes, mis lapsi rõõmustavad ja lohutavad.“