Ugala kutsub vaheaega koos perega teatris veetma

Koolilapsi on ees ootamas koolivaheaja nädal. Ugala teater ootab sel puhul lapsi koos vanematega teatrisse. Kahel järjestikusel laupäeval on sel puhul mängukavas lavastused, mida on tore kogu perega külastada.

 

Laupäeval, 21. oktoobril kell 12 etendub Ugala teatri suures saalis muusikaline lastelavastus “Võlur Oz”. Fantaasiaküllases loos seiklev Dorothy satub võlumaal vastamisi ülesannetega, mille lahendamiseks jääb nutikusest ja julgusest väheseks. Nii ongi hea, et tüdrukul õnnestub sõbruneda Hernehirmutise, Plekkmehe ja Lõviga, sest sõpradega koos on iga seiklus toredam ja takistusedki lihtsamini ületatavad. Mängivad Adeele Sepp, Klaudia Tiitsmaa, Aarne Soro, Karl Robert Saaremäe, Vallo Kirs, Kata-Riina Luide ja Vilma Luik. Lavastas Ringo Ramul.

 

Suurte ning väikeste teatrisõprade südamed võitnud “Vai-vai vaene Vargamäe” ehk “Tõde ja õigus” lastele etendub laupäeval, 28. oktoobril kell 12.00 ja 17.00. See on Urmas Lennuki lavastatud muusikaline rännak läbi värvide, nalja ja pisarate.

 

Vargamäele kolivad uued elanikud, Andres ja Krõõt, kelle saabumisel läheb naaber Pearu eriti ogaraks ning hakkab senisest veelgi rohkem rumalusi tegema. Vana Andres rügab aga nii kõvasti tööd teha, et jätab ennem söömata kui töö lõpetamata. Mäng “Tõe ja õiguse” teemadel rändab Vargamäel läbi noore Andrese pilgu, kes sündis Krõõda ja Andrese esimese pojana.

 

Lavastus sobib Urmas Lennuki sõnul kõigile lastele, kellele meeldib kallistada, kuid kes väikese nalja kõrval ei karda ka niutsukest nukrust. Lavastuses kõlab Kulno Malva muusika ning kunstnik on Liina Tepand. Osades Rait Õunapuu, Tarvo Vridolin, Kata-Riina Luide, Adeele Sepp, Ringo Ramul, Vilma Luik ja Andres Tabun.