Ugala koguperelavastusest „Vai-vai vaene Vargamäe“ saavad osa nägemispuudega inimesed

Koolivaheaja laupäeval, 28. aprillil etendub Ugala teatris koguperelavastus „Vai-vai vaene Vargamäe“ kirjeldustõlkega, mis annab võimaluse etendusest osa saada ka nägemispuudega inimestel. Kirjeldustõlkega etendus algab täna kell 17.00 ja enne etendust saavad soovijad kompamise teel tutvuda ka lavakujundusega. Kirjeldustõlke teevad etendusele Krista Fatkin ja Kairi Kivitar.

 

Urmas Lennuki autorilavastus põhineb A. H. Tammsaare teosel „Tõde ja õigus“. Lavastus jutustab lühidalt ja lastele mõistetavas võtmes ümber Tammsaare romaani ning annab noortele vaatajatele esmase pildi Andresest, Pearust ja teistest Tammsaare tegelastest. “Lühidalt kokku võttes on see lugu mehest, kes ei julgenud olulisel hetkel kallistada neid, kes talle kallid olid. Aga – iga laps teab, ka kõige väiksemgi, et meie elupäevadel pole mingit mõtet, kui puudub armastus. Kallistage ja laske end kallistada. Siis ei lähe ilm hukka,“ võtab Lennuk kokku lavastuse põhiidee.

 

Laval on Rait Õunapuu (Andres), Tarvo Vridolin (Pearu), Kata-Riina Luide (Krõõt), Ilo-Ann Saarepera (Mari), Ringo Ramul (Juss, noor Andres, lehm), Andres Tabun (Sauna-Madis) ja Vilma Luik (Saunanaine Anu).

 

Ugala teatri pileti soetamisel kehtib puudega inimesele puuet tõendava dokumendi ettenäitamisel ning kõrvalabi vajava puudega inimese saatjale 50%-line soodustus.

 

Fotol: Vargamäe Juss (Ringo Ramul) ja Mari (Ilo-Ann Saarepera) ootamas kirjeldustõlkega etenduse algust Ugala teatris