Ugala kevadpeol anti üle publikupreemiad Kuldõun

Laupäeval, 28. mai õhtul kogunes Ugala teatrirahvas ja publik ühiselt tähistama sisehooaja lõppu, et pidada maha lustlik kevadpidu, kus muuhulgas anti üle kuu aega kestnud hääletuse tulemusena selgunud publikupreemiad. Südamliku preemiate üleandmise suures saalis lavastas Andres Noormets, tuues sellega suurele lavale ka kõik kohalviibinud Ugala teatri inimesed ja fotogalerii kõikidest hooaja uuslavastustest ja loodud rollidest.

Aasta naisnäitleja „Kuldõuna“ pälvis Terje Pennie, kes teenis publikupreemia ka 2020. aastal. Pennie sai publikulemmiku tiitli rollide eest lavastustes “Ema” (lavastaja Tanel Jonas) ja “Arst” (lavastaja Taago Tubin). 

Esikolmikusse jõudsid veel Garmen Tabor rolli eest lavastuses “Arst” ning Ilo-Ann Saarepera rollide eest lavastustes “Sume on öö” (lavastaja Kaili Viidas) ja “Arst”.

 

Publik hääletas lõppeva hooaja enim meeldinud meesnäitlejaks Margus Tabori, kes on Ugala trupis teist hooaega ja pälvis publikupreemia ka eelmise hooaja rollide eest. Tabor teenis preemia rollide eest lavastustes “Ema”, “Jälle need Lumejänesed” (lavastaja Andres Noormets), “Kuhu sa jäid?” (lavastaja Sander Pukk) ning “Üle oma varju” (lavastaja Ringo Ramul). 

Esikolmikusse jõudsid Tabori kõrval Aarne Soro rollidega lavastustes “Sume on öö” ja “Üle oma varju” ning Tanel Ingi rollidega lavastustes “Jälle need Lumejänesed” ja “Arst”.

 

Lemmikuimaks hooaja uuslavastuseks valis publik ülekaalukalt Taago Tubina lavastuse „Arst“. Esikolmikusse mahtusid ka Tanel Jonase lavastus “Ema” ja Kaili Viidase lavastus “Sume on öö”.

 

Laureaatide uue stilistikaga auhinnad valmistas Külli Allikvee Heimtali loomestuudiost Viljandimaalt.


Publik sai hääletada oma eelmise hooaja lemmikuid kolmes kategoorias ning selleks oli võimalus nii interneti teel kui teatrimajas kohapeal. Hääletada sai 30 päeva jooksul aprillis ja mais ning vastuseid saabus taas rohkem kui mullu – oma hääle andis üle 800 teatrikülastaja.

 

Ugala kevadpidu toimus traditsiooniliselt üle teatrimaja, kus oli kavas erinevaid esinejaid ja avatud baare. Peoõhtu peaesinejaks oli legendaarne Kukerpillid, keda soojendas The Crosslegs, mille solist Alden Kirss teeb ühe musketärina kaasa ka Ugala suvelavastuses “Kolm musketäri”. Teatripeol pakkus külalistele taluköögigurmeed Roodeviku talu peremees näitleja Tanel Ingi koos sõpradega ning teatrikohviku rõduterrassil pakkus erinevaid õllejooke Viljandi Vaadimees ehk Ugala lavatehnilise ala juht Siim Saarsen.