Ugala katusekontsert ja jalutuspromenaadi avamine

Aeg: reede, 2. juuni südaöö

Koht: Ugala tiigi kallastel ja teatrimaja katusel

 

Möödunud suvel toimus hansapäevade ajal Ugala teatri eestvedamisel muusikaline aktsioon “7,58 minutiga Trepimäelt taevasse ja tagasi”, mida külastas hinnanguliselt ligi 3000 inimest. Sama korraldusmeeskond kutsub nüüd osa saama ajaloo esimesest Ugala katusekontserdist ja taasavastama kauni muusika saatel Ugala teatri ja Viljandi Gümnaasiumi vahele jääva Ugala tiigi ja seda ümbritsevate tiigikallaste maalilist ilu. Sel ööl avatakse pidulikult renoveeritud jalutuspromenaad, kus vaid üheks ööks pannakse püsti suur vabaõhu kunstigalerii “Linn elegantselt kunstist lokkab”.

 

2. juuni öösel toimuval tasuta kontserdil astub Ugala teatri katusel publiku ette Järvamaalt pärit noor lauljanna Haldi Välimäe, kellega on kaasas Vaiko Eplik ning mitmed üllatusesinejad. Välimäe esitleb Ugalas sel õhtul oma uhiuut EP-d “Raba” (kuula siit: https://soundcloud.com/vaiko-eplik/haldi-raba), mille andis välja tunnustatud indie-plaadifirma Mortimer Snerd. Sel öösel on võimalik kohapeal ka Välimäe äsja ilmunud CD- ja vinüülplaate soetada.

 

Publik on parima visuaalse ja akustilise elamuse saamiseks oodatud istuma Viljandi Gümnaasiumi poolsele tiigikaldale. Tiigikallas avatakse publikule kell 23.00 ja pool tundi hiljem süüdatakse tiigil asuvatel parvedel põlema lõkked. Kontsert algab täpselt südaööl.

 

Lisaks avatakse sel ööl pidulikult jalutuspromenaad, mis lookleb Ugala tiigi kallastel. Selleks üheks ööks muutuvad promenaadi erinevatel tasapindadel asuvad jalutusteed suureks vabaõhu kunstigaleriiks “Linn elegantselt kunstist lokkab”. Öise pop-up näituse autoriteks on Viljandi Gümnaasiumi õpilased. Näituse eesmärk on lihtne – tuletada meile kõigile meelde, et inimese kõige suurem oskus ja voorus on näha ja märgata ilu enda ümber. Ilu päästab maailma. Kunst päästab maailma. Noorus päästab maailma. Eksponaadid asuvad erinevatel tasapindadel ja ligipääsuteedel. Tegemist on linnaruumis asuva ühekordse projektiga ja hommiku saabudes ajutine vabaõhugalerii kaob, tehes ruumi elu kordumatule ilule. Kunstigalerii ja jalutuspromenaad avatakse publikule kell 23.00.

 

Kohapeal on avatud Ugala teatri töötajate pop-up kohvik. Kogutav tulu läheb Ugala heategevuslikku fondi “Kingi lapsele teatrielamus”, mille abil saavad väikese sissetulekuga perede lapsed külastada teatrietendusi. Menüüst leiate Ugala teatri töötajate poolt valmistatud soolased ning magusad koogid. Kohvik avatakse tundi enne aktsiooni algust kell 23.00. Fondi on võimalik panustada ka heategevuslikke toetuspileteid soetades: www.piletimaailm.com/performances/45921

 

Aktsioon on tasuta. Kohtumiseni!