Ugala jätab hüvasti kolme lavastusega

Sügisel jõuab viimast korda lavale kolm Ugala lavastust: „Orpheus allilmas“, „Hipide revolutsioon“ ja „Nähtamatu daam“. See on hea võimalus kõigile teatrisõpradele, kel need lavastused veel nägemata, võtta ette teatrikülastus ning saada osa viimasest etendusest.

 

Juba sel laupäeval, 27. oktoobril jõuab viimast korda lavale Ingomar Vihmari lavastus „Orpheus allilmas“, mille peaosas näeb Triinu Meristet, kes kandideeris Lady Torrance’i rolliga 2017. aastal Eesti teatri auhindadel parima naisnäitleja tiitlile. Ameerika 20. sajandi klassiku Tennesee Williamsi suhtedraama keskne tegevus toimub keeluseadusaegse Ameerika väikelinnas. Sealse elu paiskab hukatuslikesse sündmustesse salapärane võõras Val (Õunapuu). Pealtnäha korralike linnakodanike minevikust hakkavad ühtäkki nähtavale tulema sünged ja valgustkartvad teod. Kogu selle segaduse ning kurjuse keskel üritavad iseennast ja oma õnne leida nii elupõletajast nooruke Carol (Laura Peterson) kui ka oma mehe surma ootav Lady Torrence (Meriste).

 

Viimast korda saab publik näha Ugala teatri ja MTÜ R.A.A.A.M. koostöölavastust „Hipide revolutsioon“ 2. novembril. EV 100 teatrisarja „Sajandi lugu“ raames esietendunud lavastus viib hullumeelsele reisile läbi 1970ndate, kus nõukogude Eesti hipid otsustavad minna kukutama kurjuse riiki – Nõukogude Liitu. Näidendi aluseks on Vladimir Wiedemanni autobiograafilised teosed „Maagide kool“ ja „Püha Kaljukitse radadel“, Tiibeti surnute raamat ning Eesti ja ülejäänud Nõukogude Liidu hipide mälestused. Lavastuses teeb kaasa peaaegu kogu Ugala trupp ning peaosalist Lennonit kehastab Ugala teatri loominguline juht Ott Aardam.

 

Renoveeritud Ugala teatrimaja avalavastust „Nähtamatu daam“ saab Viljandis näha viimast korda 3. novembril. Suurejoonelise värsskomöödia tõi lavale üks eesti tunnustatumaid lavastajaid Lembit Peterson. Vaimukas ja võluv mõõga- ja mantlikomöödia „Nähtamatu daam“ on Hispaania kuldajastu ühe olulisema näitekirjaniku Pedro Calderón de la Barca tippteos. Noore aadliku Don Manueli (Ott Aardam) uudishimu juhib mehe salapärase daami Donja Ángela (Laura Peterson) juurde. Noormees armub, kuid tema armastatu viibib oma vendade pideva valve all ning on seetõttu sunnitud enda isikut varjama ning mehega kohtumiseks kavalust ja leidlikkust üles näitama.